Diametrálně odlišných prvních a posledních patnáct minut přinesl zápas 20. kola I. A třídy mezi domácími Bohuňovicemi a hosty z České Vsi. Po úvodní čtvrthodině, kdy Bohuňovice brzy vedly 2:0, se hosté rychle otřepali a drtivým finišem s brankou v předposlední minutě dokázali takřka otočit zápas. V penaltové loterii byli totiž nakonec úspěšnější domácí.

Prvních patnáct minut jsme hráli výborně, atakovali jsme soupeře a dostali jej pod tlak,“ hodnotil úvod duelu trenér Sedláček. Bohuňovice se skutečně do soupeře zakously a již ve 4. minutě Veselského střela bodlem těsně minula tyč. Tentýž hráč vystihnul v minutě sedmé nepovedenou zpětnou přihrávku Žáka a brankáři hostů nezbylo, než pronikajícího hráče podkopnout. Nařízenou penaltu proměnil Aleš Fryčák.

Ve 12. minutě nacentroval na malé vápno Šmirják, ale míč po obtížném voleji Martina Fryčáka mířil nad bránu. O minutu později nechala v pokutovém území obrana hostů dostatek času a prostoru dvojici Martin Fryčák – Veselský a pro druhého jmenovaného bylo velmi snadné dopravit míč do sítě.

Hosté vypadali v ten moment na ručník, ale bohuňovický tým poněkud polevil v nasazení, a to se mu nakonec nevyplatilo. „Naši kluci po dvou vstřelených brankách přestali být aktivní, chyběl nám pohyb bez míče a soupeř toho dokázal využít,“ věděl své domácí trenér.

Od 30. minuty Řetězárna začínala čím dál víc zlobit a rodily se i brankové příležitosti. Nejprve po rohovém kopu mířil míč po hlavičce nad bránu, ve 34. minutě se v dobré pozici ocitnul Nováček, ale těsně minul bránu. A také v posledních minutách před přestávkou bylo před Telíškovou bránou docela horko – napřed se po závaru zatřáslo břevno jeho svatyně a krátce před pauzou se Šebesta pokusil o efektní zakončení přímo za vzduchu.

Hosté ze severu byli po celý druhý poločas podporováni silným větrem a tlačili se dopředu o to víc, avšak po špatném pokrytí se v 66. minutě ocitnul na malém vápně nehlídaný Aleš Fryčák a zkušeně poslal své spoluhráče do tříbrankového vedení.

I za tohoto stavu však hosté nesložili zbraně a sympaticky bojovali do posledních minut. V 73. minutě Telíšek dobrým zákrokem zblízka ještě Šebestu vychytal, za další dvě minuty však stejný hráč Řetězárny zúročil své předchozí zkušenosti z první fotbalové ligy a krásnou technickou střelou do šibenice poprvé skóroval.

Deset minut před koncem měl velkou šanci domácí Poláček, ale nakonec celá akce vyzněla do prázdna. Podobnou příležitost na druhé straně promarnil chvíli poté Nováček.

Poslední pětiminutovka byla díky hostujícímu mančaftu fanatastická. Po rychlém přenesení hry se k míči dostal českoveský Jakub Maceček a přesnou střelou k tyči vstřelil kontaktní branku. Hosté vycítili, že obrat v zápase je na spadnutí a bylo to na hřišti vidět. Minutu před koncem Telíšek jen s velkými obtížemi vyrazil míč na roh. Po jeho rozehrání se balón dostal k Šebestovi, a ten rutinérsky vyrovnal.

V následném penaltovém rozstřelu měly víc štěstí Bohuňovice, hned v první sérii Telíšek vychytal Žáka a v té druhé mu po střele Michálka pomohla pravá tyč. A protože domácí kanonýři ani jednou nezaváhali, bonusový bod zůstal na střední Moravě.

Trenér Sedláček byl vcelku spokojený: „Sice jsme vedli 3:0, ale – a to musím zdůraznit – opravdu kvalitní soupeř využil toho, že druhou půli hrál po větru a nasadil tři hrotové hráče. Bohužel jsme se s tím nedokázali vyrovnat a  nedokázali jsme je pokrýt. Je sice škoda, že jsme dnešní zápas nedotáhli v normální hrací době do vítězného konce, nicméně na penalty jsme nakonec vyhráli.

Padlo šest gólů a bylo pěkné počasí, takže diváci byli spokojeni, což nakonec ocenili závěrečným potleskem. A o to by tady mělo hlavně jít,“ podotknul na závěr.

TJ Sokol Bohuňovice – SK Řetězárna 3:3 (2:0), p.k. 4:1

Branky: 7. (pen.) a 66. Fryčák A., 13. Veselský – 75. a 89. Šebesta, 84. Maceček J. ŽK: 21. Telíšek – 7. Michálek, 21. Nováček.

Rozhodčí: Dokoupil – Kouřílek, Majer. Diváci: 80.

Bohuňovice: Telíšek – Opletal, Machala, Kouřil, Šmirják (81. Fryčák D.), Fryčák Martin, Král, Vašenka (69. Poláček), Fryčák A., Fryčák Mojmír, Veselský (74. Arnold). Trenér: Sedláček.

Řetězárna: Michálek – Maceček O. (76. Vlachopulos), Křivan, Maceček J., Bajza, Schneider, Žák, Nepožitek, Orel (46. Jati), Šebesta (90.Kováč), Nováček. Trenér: Kratochvíl.

1 Komentář v článku "FOTO: Mohutný finiš Řetězárny stačil jen na jeden bod"

1. Dobrý den, jsou fotky také někde ke stažení? rajce nebo podobné médium? měl bych zájem 🙂