O víkendu se začaly hrát další české fotbalové soutěže na různých úrovních. Zatímco druholigová olomoucká Sigma v prvním kole zklamala své příznivce hlavně předvedenou hrou a bojovností mnoha hráčů, hodolanská Sigma předčila svou jmenovkyni zejména v nasazení a snahou zvrátit nepříznivý výsledek. A proto nakonec po zásluze vybojovala v prvním zápase po penaltách domácí výhru.

Suverénní jízda Sigmy Hodolany v loňském ročníku IV. třídy vyústila v postup o úroveň výše a po prvních minutách dnešního zápasu se zdálo, že i letos to bude probíhat podobně. Hned v úvodu utkání domácí ohrozili branku soupeře a v 5.minutě už dokonce vedli. Kaczmarczyk zužitkoval dobrou přihrávku, dostal se s míčem až k bráně Hluboček a jeho přihrávku tečoval za záda gólmana Mráček.

Novinku ve střídání hráčů, kterou zavedl OFS Olomouc, domácí tým hojně využíval hlavně v první půli, a tak již ve 13. minutě byla k vidění výměna hráčů v černobílých dresech. Nové pravidlo spočívá v tom, že každý tým napíše na soupisku až osmnáct hráčů, které trenér (s vědomím hlavního sudího) může jakkoliv střídat během celého zápasu. Jediným omezením je, že v posledních deseti minutách může dojít pouze ke dvěma střídáním v každém z týmů.

Hosté se z rychlé branky ale otřepali a na konci první čtvrthodiny Krbeček využil otevřené hodolanské obrany a střelou do protipohybu gólmana srovnal stav zápasu. Domácí mohli znova skórovat stav hned vzápětí, když po krásné akci na jeden dotek Kaczmarczyk vybídnul ke střele Študenta, tu však výborným zákrokem zlikvidoval Kolář. Nejlepší hráč hostů zopakoval podobný zákrok za další dvě minuty, kdy zneškodnil šanci Konvičky.

Poté se hra vyrovnala a moc zajímavých fotbalových okamžiků diváci neviděli. Štěstěna v podobě břevna branky stála na domácí straně minutu před poločasovou přestávkou.

Ani toto varování nebrali domácí hráči vážně a po celkem nenápadné střele Hýbla v 54. minutě, která se od tyče odrazila do brány, vedly Hlubočky 1:2. Domácím se navíc za další dvě minuty nezaviněně zranil Rádek. Ve zbývajících minutách duelu Hodolany zatlačily mnohokrát svého soupeře před vlastní bránu, ale hlubočský čaroděj mezi tyčemi dlouho držel naději hostů na tři body. Kapituloval až v 70. minutě, to jej nádherným „angličanem“ překonal Charamza.

Po srovnání skóre Hodolany nadále stupňovaly svůj tlak, ale šance Stojana, dorážka Kaczmarczyka či tutovka Mráčka v předposlední minutě vždy ztroskotaly na brankáři hostů.

Zápas tak dospěl do penaltového rozstřelu, jehož hrdinou se stal předseda domácího klubu, který byl pro dnešek vlastně brankářem „z donucení“. Nebyl zkrátka nikdo jiný, kdo by chtěl a mohl hájit hodolanskou branku :-).

FC Sigma Hodolany – FK Hlubočky „B“ 2:2 (1:1), na penalty 3:2

Branky: 4. Mráček, 70. Charamza – 15. Krbeček, 54. Hýbl. ŽK: 80. Šertler (Hlubočky).

Rozhodčí: Vyroubal – Kumr, Slavíček. Diváci: 340.

Hodolany: Čechovský – Švancara, Štěpánek, Špičák, Rádek, Konvička, Charamza, Mráček, Pospíšil, Kaczmarczyk, Študent – Zrubek, Koutný, Lalík, Šrom, Stojan, Podoba . Trenér: Kopečný.

Hlubočky: Kolář –  Ulica, Šertler, Vydomus T., Liďák, Jirák M., Ferenčík, Hýbl, Hlaváč, Svozil T., Krbeček – Vydomus M., Henkl, Válek, Svozil M., Jirák T., Majdíš. Trenér: Lužný.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Není Sigma jako Sigma"