fbsbohemianshlavni

Přesně týden před Štědrým dnem se naposledy v tomto roce představily dívky z FBS na domácí palubovce ČajkArény. Za soupeře jim byl silný tým Bohemians a v bodový zisk z tohoto utkání by mohl doufat jen nezměrný optimista.

Dnešní duel byl ale výjimečný i z jiného důvodu. Mezi diváky podél hrací plochy se nacházelo nezvykle velké množství vozíčkářů a všichni měli navíc stejné odění – dres Sledge hockey Olomouc. S vysvětlením přišel prezident klubu FBS pan Martin Reimer: „Každý rok před Vánocemi pořádáme akci na podporu nějakého subjektu a letos budeme 23. prosince ve stánku Dobrého místa pro život prodávat punč pro olomoucké sledge hokejisty. A při této příležitosti jsme se také rozhodli, že výtěžek ze vstupného na poslední domácí utkání tohoto roku jim věnujeme.“ Na konto handicapovaných sportovců nakonec putovala částka 3600 Kč, když k vybrané částce od diváků přidal nemalý díl i FBS ze své pokladny.

Favorizovaní hosté nastoupili do zápasu zostra již od úvodních minut a díky vydařené úvodní třetině a střelecké potenci Bočanové, která vstřelila čtyři branky, rozhodli o dnešním vítězi. Na rychlý úvodní gól Bohemians sice dokázal FBS ještě odpovědět, když Oháňková dokonale zpracovala nahození obloučkem a následně poslala chytrou zpětnou přihrávkou před branku Omelkové. A tam čekala na finální dorážku Pavlíková.

Jenže poté v první dvacetiminutovce dominoval na hřišti pouze jediný tým a tím byli hosté z Prahy. „O zápasu rozhodla první třetina, v níž jsme soupeři nabídli při hře bez balonu příliš mnoho volného prostoru, protože naše obrana jej nedokázala dostatečně pokrýt. Hráčky Bohemians toho dokázaly náležitě využít ke kombinacím, z nichž nakonec padly čtyři branky,“ zhodnotil úvod zápasu trenér Dadej.

Od druhé třetiny se do dění na hřišti zapojily i hráčky Fleischmannová a Sklenářová, což olomoucký trenér vysvětlil: „Ze zdravotních důvodů jsem v první třetině nechal na lavičce některé zkušené hráčky, které jsem šetřil do zbývajících fází zápasu. Dlouhodobě totiž máme největší problémy na konci druhé třetiny a začátku té třetí, takže jsem chtěl, aby tyto holky byly maximálně připravené právě do zmíněných kritických chvil.

Domácí celek se navíc zlepšil v defenzívě a očividná převaha pražského klokana vzala rázem za své. „Ve zbytku zápasu jsme zásadně zlepšili hru dozadu, více jsme na sebe mluvili a nutno také přiznat, že při nás stálo i více štěstí,“ byl si vědom olomoucký trenér. Nemálo střel hráček v zelenobílých dresech mířilo jen těsně vedle brány Frankové, pumelici Rybičkové ve 35. minutě zastavilo břevno.

Poslední třetina kopírovala tu předchozí a FBS v ní předvedl ještě trochu zlepšený výkon. Příležitost ke korekci skóre měl krátce po zahájení při přesilovce, ale – na rozdíl od podobné situace z druhé třetiny – Olomoučanky si během ní nevytvořily ani jednu pořádnou šanci.

Deset minut před koncem upravila Poláková průběžný stav na 1:6. Ale ani v této situaci domácí tým nesklopil hlavy a bojoval až do konce. Odměnou pro povzbuzující diváky byla pohledná kombinace, když Oháňková našla nehlídanou Reimerovou, která vstřelila poslední dnešní gól a zdá se, že olomoucký celek by snad mohl najít svého gólového střelce. Což by si přál i trenér: „Tři branky Reimerové z posledních dvou zápasů jsou pozitivním signálem. Většinu času hraje v útoku, což jí sedí a sedne si na tomto postu i se zbývajícími spoluhráčkami. Navíc dokáže dobře přečíst hru a já doufám, že se zbaví jakési své herní ostýchavosti, takže se bude střelecky prosazovat čím dál víc.“

Lodivod FBS se vyjádřil i k charitativnímu nádechu tohoto zápasu: „Já toto plně podporuji, je dobré a správné, když si alespoň někteří lidí uvědomí, že by někdy mohli věnovat  čas a energii na pomoc těm, kteří v životě neměli tolik štěstí a nemusí to být pokaždé jen sportovci. A proč padla volba na olomoucký sledge hokej? Když ke své hře používají podobnou pomůcku jako my ve florbalu, tak proč ne?“

FBS Olomouc –  FbŠ E.P. Bohemians 2:6 (1:5, 0:0, 1:1)

Branky: 7. Pavlíková, 52. Reimerová – 2. Preisslerová, 8., 12., 17. a 20. Bočanová, 50. Poláková.

Rozhodčí: Černý, Nedbal. Diváci: 73.

Olomouc: Franková – Reimerová, Kylarová, Pavlíková, Suchánková, Pařízková, Bouchalová, Oháňková, Stiskálková, Zamazalová, Mošťková, Sklenářová, Fleischmannová, Peterková, Václavíková, Knapová, Grufíková. Trenér: Dadej.

Bohemians: Omelková – Hyršlová, Preisslerová, Kašparová, Šindelářová, Slavíková, Poláková, Kalecká, Rybičková, Nová, Jarešová, Semeráková, Patakyová, Bočanová. Trenér: Krbec.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Nevydařená první třetina rozhodla o prohře FBS"