Na pěkném novosadském stadionu se v 10. kole Krajského přeboru představili borci z Kralic na Hané. Jednalo se o souboj týmů z předních příček tabulky, domácí jsou zatím na její špici, hosté okupovali čtvrtou pozici. Po výborném výkonu mančaftu ve žlutých dresech se z přesvědčivé výhry 6:1 nakonec radovali domácí diváci.

Osud utkání byl určen již v prvním poločase, kdy Nové Sady vstřelily čtyři branky. Domácí trenér Trnečka si toho byl vědom: „Důležité bylo, že jsme dali brzy góly a že poločas skončil 4:0. Ze soupeře jsme měli trošku respekt, protože venku se mu daří získávat body a po právu je na čtvrtém místě. A v minulých zápasech jsme jej horko těžko poráželi. Ale kluky za dnešek musím zase pochválit, předvedli opět výborný výkon.

Po vzájemném oťukávání udeřil v krátkém rozmezí dvakrát domácí Blaha – nejprve ve 20. minutě využil špatně zahrané ofsajdové pasti soupeře, poté poslal centr z kopačky Alexy hlavou za záda Běhalíka. Deset minut po této brance rozehrával další standardní situaci Dvorský a míč posadil přesně na Blahovu hlavu. Ten pak dokonal svůj dnešní čistý hattrick.

Hosté se sice snažili vzdorovat domácímu náporu, ale k brance protivníka se v první půli dostávali jen zřídka. Navíc po půlhodině museli vynuceně střídat, když Répal ve férovém souboji s Režným skončil s krvavým šrámem na čele. Nicméně domácí kouč neopomenul Kralice po zápase pochválit: „Soupeř byl sympatickým tím, že chtěl hrát fotbal, nezaložil svoji taktiku na betonování, takže ve druhém poločase dokonce nastřelil i dvě tyčky. My jsme také chtěli hrát útočný fotbal, pro diváky to bylo určitě atraktivní utkání.

Gólová tečka prvního poločasu přišla z penalty, kterou suverénně proměnil novosadský kapitán Navrátil.

Ani ve druhé půli to hosté „nezabalili“, ba naopak, dokázali si vytvářet i dobré brankové příležitosti. Dvakrát byl blizoučko ke skórování Nečas, ale jak jeho ránu z přímého kopu, tak o pár minut později střelu ve skluzu zastavila branková konstrukce.

Co se nepovedlo hostům, to se naopak podařilo Novým Sadům. Necelou čtvrthodinu před koncem stál na konci krásné domácí kombinace Režný a bylo to 5:0. O minutu nato se Kralice přeci jen dočkaly čestného gólového úspěchu, když předchozí smolař Nečas zblízka propálil vše, co mu stálo v cestě.

Režný mohl přidat svoji druhou dnešní branku v 87. minutě. Po výborném vysunutí obešel i brankáře, ale jeho střelu z úhlu vykopl z brankové lajny vracející se kralický hráč. Se střeleckou potencí svých koncových hráčů byl pochopitelně spokojen i trenér: „I dnes absentujícího Papicu dokázali hráči nahradit, byl to dobrý kolektivní výkon. Zvláště pak se v dobrém světle ukázali Blaha, který ve dvou zápasech po sobě vstřelil hattrick, nebo Režný, který také skóroval a měl ještě dvě další vyložené šance.“ „Gólmany točím úmyslně, protože oba jsou vyrovnaní a nebylo by spravedlivé, aby chytal jen jeden,“ přidal na vysvětlenou k obsazení na postu gólmana.

Tak jako první poločas skončil novosadskou brankou, stejně tomu bylo i ve druhé půli. Andreev se v posledních vteřinách protentokrát vyhnul ofsajdové pozici a gólmana hostů překonal zblízka přízemní střelou.

Trenér Trnečka zářil po zápase spokojeností a snad i proto nahlédnul do případné blízké budoucnosti ohledně postupu: „Já jako trenér chci, abychom tuto soutěž vyhráli a jiný cíl si ani klást nemůžu. Mužstvo je kvalitní, a pokud skončíme první, tak pak záleží na rozhodnutí vedení klubu. Já bych se postupu nebál, protože kdybychom přivedli ještě jednoho nebo dva další hráče, tak v divizi bychom mohli hrát ve středu tabulky. Za sebe říkám, že prostě chci, abychom tuto soutěž vyhráli.

FK Nové Sady – FC Kralice na Hané 6:1 (4:0)

Branky: 20., 25. a 36. Blaha, 45. (pen.) Navrátil, 78. Režný, 90. Andreev – 79. Nečas. ŽK: 45. Vitásek, 60. Nečas (oba Kralice).

Rozhodčí: Juřátek – Gallo, Hampl. Diváci: 145.

Nové Sady: Svoboda – Kopp, Navrátil, Dvořák, Vacek, Hodis, Režný, Blaha (88. Ronza), Dvorský (60. Andreev), Škoda, Alexa (60. Maliňák). Trenér: Trnečka.

Kralice na Hané: Běhalík – Vitásek (59. Neoral), Hačík, Valtr, Répal (34. Kawij), Novotný (46. Dočkal), Martinka, Petržela (81. Šín), Nečas, Lehký, Dostál. Trenér: Gottwald.