fbschodovhlavni

Po vcelku úspěšném začátku letošní florbalové Extraligy žen narazily dívky z olomouckého FBS na zdatnější soupeřky a přísun bodů do tabulky se zastavil. Sympatickým znakem jejich herního projevu je však to, že i proti silným protivníkům hrají s otevřeným hledím a diváci vidí oboustranně útočný florbal.

Zdatných soupeřek z Chodova se domácí tým v 8. kole soutěže i v okleštěné sestavě nezalekl. V první třetině dobře  eliminoval útočné snahy hostujícího  týmu, který se začal v poli prosazovat teprve až k jejímu konci. Hosté svou převahu stvrdili pouze gólem Pláškové, která využila nezištnou přihrávku zpoza branky FBS. Olomoucký trenér Dadej k tomu podotknul: „Nechci se na to moc vymlouvat, ale dnes nám opět chybělo několik hráček, takže každá pětka vlastně hrála v improvizovaném složení a naše nacvičené herní kombinace nemohly fungovat. Navíc Chodov hrál velmi dobře dozadu a s tím jsme se bohužel nebyli schopni srovnat, nedokázali jsme se více uvolňovat, nebylo komu nahrát.“

Jako zlomová se ukázala prostřední třetina. Domácí tým se nechal zatlačit do defenzívy a branku Chodova v podstatě vůbec neohrozil. Hosté potvrdili svoji převahu i gólově, přičemž olomoucký celek od dalších dvou gólů uchránila i branková konstrukce. „Dnes se nám nedařilo hrát přímočaře, byli jsme pomalejší a kvůli tomu jsme se nedostávali do šancí ve finální fázi. Ve druhé třetině nám už začaly docházet síly a kvůli tomu padly i dvě zlomové branky při špatně dostoupené obraně,“ hodnotil vývoj zápasu kouč FBS.

V úvodních minutách poslední třetiny sice Chodov pojistil své vedení brankou Klímové na 0:5, ale olomoucký celek nesložil zbraně a i nadále se snažil vystrkovat růžky. Pět minut před koncem si trenér Dadej vzal time-out, po kterém se FBS ještě více vrhnul do útoku. „Řekli jsme si, že zkusíme ještě více otevřít svoji hru a být o něco aktivnější, protože jsme chtěli vstřelit alespoň jednu branku. Góly Chodova v posledních minutách padly z protiútoků po našich příležitostech, které jsme bohužel nedokázali proměnit,“ vysvětloval svoje rozhodnutí olomoucký lodivod.

A tak navzdory snaze olomouckého celku o ofenzivní hru i v posledních minutách utkání, Chodov přidal v této době své další čtyři branky a celkově zápas vyzněl poměrně jednoznačně ve prospěch hostů. Devět inkasovaných gólů se na první pohled nezdají být dobrou vizitkou pro brankářku Kluzovou, přesto byla po zápase vyhlášena nejlepší hráčkou FBS. A kouč Dadej měl pro to i své vysvětlení: „Naše brankářka sice dnes dostala jednu branku, která padá na její vrub, ale po celý zbytek zápasu nás hodně podržela. A nejenom tím, že chytila nejednu šanci soupeřek, ale také že v mnoha jiných situacích správně přečetla hru a následně dobře rozehrála.“

FBS Olomouc – FAT PIPE FLORBAL Chodov 0:9 (0:1, 0:3, 0:5)

Branky:  17. Plášková, 24. a 35. Řepková, 32. Tožičková, 44. a 57. Klímová, 58. a 60. Jůzová, 59. Pitterlingová.

Rozhodčí: Drška, Meisner. Diváci: 81.

Olomouc: Kluzová – Reimerová, Králová, Pavlíková, Bouchalová, Oháňková, Stiskálková, Mošťková, Sklenářová, Fleischmannová, Václavíková, Sedláková, Grufíková. Trenér: Dadej.

Chodov: Ranochová  – Suchá, Lacková, Klímová, Pitterlingová, Urbánková, Tožičková, Plášková, Řepková, Pilíková, Vávrová, Jůzová, Vrbová, Beránková, Syslová. Trenérka: Marešová.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Nulová produktivita útočné hry FBS"