FOTO: Olomoucké fotbalistky nestačily na Baník

Ve 4. kole MFLŽ nastoupily na chválkovickém trávníku domácí dívky proti soupeřkám z Baníku Ostrava. Fotbalistky ze severu byly lepším týmem a za tři branky vstřelené ve druhém poločase získaly do tabulky stejný počet bodů.

Již průběh první části hry naznačil, že ostravské hráčky přijely s plánem ukořistit nějaký ten bod.  Hrálo se spíše na olomoucké polovině hřiště, domácí brankářka však i přes mírnou převahu Baníku nemusela řešit žádnou ošemetnou situaci. Domácí dívky se párkrát pokusily o rychlý brejk, ale ani tato snaha k žádné vyložené šanci nevedla, natož ke gólu.

Těsně před přestávkou mohly jít hostující hráčky do vedení, když se míč po zahraném ostravském rohovém kopu dostal až k neobsazené Volkové. Ovšem přestože měla před sebou zcela odkrytou bránu, hlavičkovala nad břevno. A tak vlastně jediná velká šance poločasu přišla vniveč.

Krátce po zahájení druhé půle se zranila olomoucká Stanjurová a trenér musel poprvé střídat. Než se nová hráčka na hřišti Burešová pořádně rozkoukala, domácí tým prohrával 0:1. Za dalších deset minut ostravská záloha poslala krásný pas na Volkovou, a ta tváří v tvář proti brankářce pohodlně zvyšovala vedení Baníku.

Třetí branka padla v 70. minutě, když se míč po souboji dvou hráček v šestnáctce nečekaně stočil a zřejmě překvapil Bláhovou. Ta si na něj sice šáhla, ale stihla ho vyrazit jen na tyč, od níž pak dopadl kousek za brankovou čáru.

Ani v závěrečných minutách se domácí dívky úplně nevzdaly a snažily se aspoň o korekci výsledku, ostravské fotbalistky si však svým kvalitním výkonem konec zápasu s přehledem pohlídaly a nedovolily jakékoliv jeho zdramatizování.

1. FC Olomouc – Baník Ostrava 0:3 (0:0)

Branky: 54. a 70. Krzikalová, 64. Volková.

Rozhodčí: Kryl. Diváci: 40.

Olomouc: Bláhová – Stanjurová (52. Burešová), Stolářová, Antalíková, Schwarzerová, Havlíčková (85. Čepová), Peňázová (68. Horáčková), Robotová, Pavláčková, Vítková, Černá.

Ostrava: Pospíšilová – Strnadelová, Denková (75. Prostředníková), Šoborová, Davidová, Šímová, Volková (84. Hrubá), Krzikalová, Káňová, Waszutová, Najvarová.

Foto: Jiří Novotný.

01-FCBanik.jpg02-FCBanik.jpg03-FCBanik.jpg04-FCBanik.jpg05-FCBanik.jpg06-FCBanik.jpg07-FCBanik.jpg08-FCBanik.jpg09-FCBanik.jpg10-FCBanik.jpg11-FCBanik.jpg12-FCBanik.jpg13-FCBanik.jpg14-FCBanik.jpg15-FCBanik.jpg16-FCBanik.jpg17-FCBanik.jpg18-FCBanik.jpg19-FCBanik.jpg20-FCBanik.jpg21-FCBanik.jpg22-FCBanik.jpg23-FCBanik.jpg24-FCBanik.jpg25-FCBanik.jpg

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Olomoucké fotbalistky nestačily na Baník"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE