FOTO: Olympia Blansko byla nad síly olomouckých Skokanů

Ve zbytku letošní sezóny sehrají olomoučtí baseballisté zápasy o udržení v Extralize. Na úvod baráže se utkali s Olympií Blansko a start do této fáze soutěže se Skokanům vůbec nevydařil, protože v obou duelech prohráli velkým rozdílem. Sobotní domácí zápas se nesl v duchu Army Veteran Day, který pořádal olomoucký celek ve spolupráci s Armádou ČR a Statutárním městem Olomouc. Tato akce přilákala poměrně velké množství diváků, což byl snad jediný pozitivní moment zápasu.

Páteční utkání se odehrálo v Blansku pod světly. Olomouckým startujícím nadhazovačem byl Justin Woods. Za Blansko nastoupil levoruký nadhazovač Štěpán Havlíček. Domácí nadhazovač udržel soupeře na svých kvalitních technických nadhozech. Blansko zaútočilo hned v úvodu a dvakrát bodovalo. Nutno podotknout, že oba body padly po individuálních chybách a při dvou outech. V dalších směnách se hostům více dařilo a dostávali soupeře pod tlak. Druhá polovina utkání byla ze strany Skokanů naprosto hluchá, soupeř se pustil do jejich obrany. Woods ukončil své působení na kopci a dalším nadhazovačem byl Michal Kohout. Utkání nabralo rychlý spád a lépe na tom byli domácí hráči. Konečný stav zápasu byl 7:2 pro domácí Olympii.. Skokani odpálili pouze čtyři hity a naopak se dopustili až příliš mnoha chyb v obraně.

Oslavy Dne dětí byly ve znamení Army Veteran Daye, olomoucká vojenská posádka nejen pro ně přichystala krásný program. Kolem hřiště bylo možno vidět různá obrněná vozidla, tank a mnoho dalšího. Dokonce zde byla i vojenská kapela, který zahrála národní hymnu před začátkem utkání. Byla to opravdu velká akce, připravovala se déle než rok a je skvělé vidět, že si lidé váží našich vojáků. Propojení baseballu a armády není náhodné a vychází z tradic USA, kde baseball vznikl. Organizace celé této akce si vzal na svá bedra předseda oddílu Václav Voják.

V sobotním zápase za Olomouc nastoupil na kopec Mason Felt. Olympia nominovala na kopec Jana Nebenfuhra, který v týmu hostuje z Draků Brno. První dvě směny byly bez bodů, ale poté začala bodová smršť. Blanenští hráči se začali postupně dostávat na mety, poté dr dostávali i do skórovacích pozic a nakonec díky dobrému odpalu doběhli i na metu domácí. Velký den měl teprve šestnáctiletý hráč Šebela, který odpálil pět úspěšných odpalů. Olomoucký Michael Gonzalez odpálil daleký homerun a zajistil tak jediný domácí bod na výsledkové na tabuli. Nebenfuhr byl vystřídán Jelínkem, který měl pomalejší nadhoz, ale s účinností si se startérem nezadal. I domácí kouč střídal nadhazovače a na kopec se postupně dostali Fabrizio Minardi a Petr Mik. Olympia Blansko však pokračovalo v demolici hanácké obrany a utkání skončilo pro Skokany s vysokou prohrou v poměru 1:13. Olomoučané měli pouze sedm úspěšných odpalů a opět se nevyvarovali chyb – pět errorů v barážovém utkání je opravdu hodně.

Text: Martin Poledna, foto: Jiří Novotný.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Olympia Blansko byla nad síly olomouckých Skokanů"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE