Pět kol před koncem letošního ročníku I. A třídy „A“ Olomouckého kraje hostily Chválkovice soupeře z Hluboček a po dnešní suverénní výhře potvrdily svoji pozici v nejvyšších patrech průběžné tabulky.

Byli to však hosté, kdo první gólově zahrozil, protože již ve 2. minutě po jejich rohovém kopu pomohla domácímu brankáři tyč brankové konstrukce. V minutě osmé se mohl mezi střelce zapsat exekutor chválkovické penalty Galus, jeho střelu do středu brány však zneškodnil levou nohou Axmann. Skóre se tak měnilo až v 11. minutě, kdy Dosoudil využil šikovného prostrčení míče, zbavil se obránců a lehkou přízemní střelou poslal balón do sítě.

Hlubočky mohly srovnat po vyvedené Hýblově křížné střele, ale Vostař se v letu pořádně našponoval a vyrazil míč na roh. Vyrovnání se do té doby opticky lepší hosté dočkali po půlhodině hry, zmatky ve chválkovické obraně potrestal Ondřej Goldscheid.

Domácím se nakonec dvě minuty před poločasovou pauzou podařilo znova dostat do vedení. Po rychlé akci dostali míč na levou stranu na volného Řezníčka, který technickou střelou překonal Axmanna.

Domácí kouč měl o pauze zřejmě důrazný proslov ke svým svěřencům, protože do druhé půle nastoupily úplně jiné Chválkovice. V 50. minutě vybojoval míč na své levé straně domácí Mifka, přenesl jej na druhou stranu na ex-sigmáka Kazára, a ten se dokázal prosadit i přes tři své strážce.

Kazár byl hlavním aktérem i při  dvou domácích akcích za dalších sedm minut. Nejprve připravil tutovku pro své spoluhráče, ta však zůstala nevyužita. Následoval protiútok hostí, ale ti brzy ztratili míč. Domácí reagovali rychlým brejkem, který výše jmenovaný hráč korunoval svou další brankou a upravil stav již na 4:1.

I přes sympatickou snahu Hluboček hrát stále útočný fotbal to byli domácí, kdo začínal být suverénním pánem na trávníku a potvrdili to po dalších pěti minutách. Řezníček střelou pod břevno vstřelil svoji dnešní druhou branku a bylo to 5:1.

Čtvrt hodiny před koncem se v dobré pozici ocitnul Toman, ale gólman Hluboček se tentokrát překonat nenechal. V 81. minutě se zblízka nedokázal do brány trefit domácí Galus.

Finální podobu dnešního výsledku ustanovil v 85. minutě Kazár, který tak dosáhnul hattricku. Největší zásluhu na této poslední brance měl ale Mifka, jenž skvěle zapracoval ve středu pole, kde získal míč, a po výborné individuální akci jej perfektně naservíroval úspěšnému střelci.

SK Chválkovice – FK Hlubočky 6:1 (2:1)

Branky: 11. Dosoudil, 44. a 63. Řezníček, 50., 58. a 85. Kazár – 34. Goldscheid O. ŽK: 89. Dosoudil – 72. Svozil.

Rozhodčí: Jílek – Kylar, Šerý. Diváci: 153.

Chválkovice: Voslař – Galus, Vališ, Výkrutík, Grossmann, Toman, Štefek, Dosoudil, Mifka, Řezníček (68. Kotek), Kazár. Trenér: Šnajdr.

Hlubočky: Axmann – Goldscheid M., Krbeček, Oral (55. Hlaváč), Stloukal, Ferenčík, Pudil, Goldcheid O., Svozil, Hýbl, Režný. Trenér: Lužný.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Popoločasová gólová kanonáda Chválkovic"