Hodolanská Sigma měla v 10. kole okresního přeboru poměrně lehkého soupeře a jiný výsledek než výhra domácích by byl obrovským překvapením. Soupeř ze Štěpánova sice ještě nedávno hrál I. A třídu, ale letos se mu v okresním přeboru nepodařilo doposud získat ani jediný bod a hrůzostrašné celkové skóre 7:56 lecčemus napovídalo.

Domácí celek začal zápas dost zostra, hned ve 3. minutě šel Študent sám na gólmana, ten však pádem pod nohy tuto šanci zneškodnil. Hodolanští hráči si pak zřejmě začali myslet, že jejich soupeř se porazí sám, a tomu odpovídal i jejich herní projev na hřišti. Byli sice techničtějším a zdatnějším týmem, předváděná hra však byla dost statická, hráči byli bez pohybu  a nadarmo na ně jejich kouč křičel „nabídka, nabídka“. Takže úvodní půlhodina se nesla v naprosté převaze domácích, ale bez jakéhokoliv gólového vyznění.

První změny skóre se prokřehlí diváci dočkali až po precizně kopnutém Štěpánkově přímém kopu. O minutu později už to bylo 2:0. Krajc poslal zpětnou přihrávku do šestnáctky na Kvapila, a ten usměrnil míč od pravé tyče za záda Fryblíka.

I po přestávce byly Hodolany naprosto lepším celkem, ale pořád chyběla dravost v útoku a pohyb na hřišti. Takže skóre se měnilo znova až po standardní situaci a hlavní roli při ní hráli domácí Kaczmarczyk a brankář hostí. Tomu totiž míč propadnul mezi rukama a pomalounku se dokutálel za lajnu.

Necelých patnáct minut před koncem využil špatné rozehrávky hostující obrany Duba, získal balón ve svůj prospěch a křížnou střelou k tyči vstřelil čtvrtou branku Hodolan. V 85. minutě se čestného úspěchu dočkali i hosté. Přízemní a nepříliš prudká střela Stříže z přímého kopu nečekaně přešla přes všechny hráče a nemile překvapila brankáře Bojkovského, který se poměrně po právu na své spoluhráče zlobil.

Domácí celek na tuto situaci rázně odpověděl hned vzápětí. Mráček poslal z pravé strany balón na Dubu, který přízemní střelou k tyči vstřelil poslední gól dnešního jednoznačného duelu.

FC Sigma Hodolany – TJ Štěpánov 5:1 (2:0)

Branky: 33. Štěpánek, 34. Kvapil, 65. Kaczmarczyk, 77. a 86. Duba – 85. Stříž.

Rozhodčí: Piták – Mazal, Stodola. Diváci: 300.

Hodolany: Bojkovský – Štěpánek, Švancara, Špičák, Krajc, Hloušek, Kvapil, Kaczmarczyk, Študent, Pospíšil, Mráček – Čechovský, Duba, Stojan, Kubíček. Trenér: Čechovský.

Štěpánov: Fryblík – Stejskal, Stodola, Bednář, Koutník, Šopík, Ševčík M., Černošek, Venský, Obejda, Stříž – Škoda, Vymětal, Fabík, Ševčík C.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Povinná výhra Hodolan"