V posledním zápase podzimní sezóny přivítaly na trávníku ve Chválkovicích fotbalistky 1. FC Olomouc, které vedou průběžnou tabulku Moravské ženské fotbalové ligy, soupeřky z Holešova. Přestože byly domácí dívky lepším týmem, o své výhře nakonec rozhodnuly až v poslední minutě zápasu, navíc z docela přísně nařízené penalty.

První poločas byl poměrně vyrovnaný s mírnou převahou domácích fotbalistek. V 8. minutě se po levé straně probila olomoucká kapitánka Drahníková, ale zpětnou přihrávku před branku její spoluhráčky nedokázaly zužitkovat. Pak se na dlouhé minuty hra přelévala mezi šestnáctkami bez výraznější šance a jediným zajímavějším momentem bylo typicky ženské pošťuchování mezi olomouckou Štěpánkovou a hostující Kovaříkovou po jednom z osobních soubojů.

Olomoucký tým pak mohl skórovat ve 40. minutě, ovšem nejlepší olomoucká hráčka Drahníková trefila po samostatném průniku jen pravou tyč brány. Tutovkou byla o tři minuty vyzvána ke skórování Dýčková, ale centrovaný míč se jí metr před brankovou čárou zamotal pod nohy a ze své šance nevytěžila vůbec nic.

Po přestávce nastoupila v modrém dresu místo Dýčkové do zálohy Hýlová a na ofenzivní hře domácího týmu to bylo podstatně znát. Chvíli po zahájení druhého poločasu udělala svou jedinou vážnější chybu hostující gólmanka, když nepříliš prudkou střelu propustila pod svým tělem, a míč jen těsně minul pravou tyč branky.

Stejně jako v první půli se pak hra odehrávala v prostoru mezi šestnáctkami. Dívky z Holešova statečně a s otevřeným hledím vzdorovaly svým soupeřkám, několikrát se dostaly i do přečíslení, ale jejich největší slabinou byla spolupráce ve finální fázi útoku. Místo zbytečného sólování občas stačilo přihrát volné spoluhráčce a domácí tým mohl mít vážné problémy.

V 64. minutě předvedl pěknou kolmou akci domácí tým, ale střelecké zakončení Černé se mezi tyče nevešlo. O deset minut později podruhé uchránila hostující tým tyč, kterou po závaru v šestnáctce tentokrát trefila Pavláčková.

Poprvé se skóre měnilo po hezké domácí kombinační akci korunované chybou dívek z Holešova necelých patnáct minut před koncem, na jejímž konci stála Drahníková. Podle dosavadního průběhu zápasu se mohlo zdát, že o dnešním výsledku je rozhodnuto, ale hostující dívky se nevzdaly bez boje. Pět minut po inkasované brance jejich záloha zpracovala odkop domácí gólmanky Pospíšilové, holešovská Kocurková obešla vše, co jí stálo v cestě, a vyrovnala na 1:1.

Už se téměř zdálo, že utkání spěje k remíze, ale jeden z posledních útoků olomouckého týmu zastavila hostující obrana jen za cenu faulu. Domácí tým rychle rozehrál, Hýlová si v šestnáctce chytře naběhla do nesoustředěné obrany Holešova a po souboji, kterých bylo během zápasu bez odpískání k vidění spousta, padla k zemi a nepřesný rozhodčí ukázal na bílý puntík v pokutovém území. Penalta! K její exekuci se postavila Drahníková (jako správná kapitánka), prokázala pevné nervy a nedala gólmance Pavlíkovské sebemenší šanci.

Domácí děvčata tedy nakonec za svůj předvedený výkon po zásluze zvítězila, je jen škoda, že se gólově neprosadila už předtím v průběhu zápasu. Takto v hostujícím týmu zůstal pocit nespravedlnosti, kdy je o remízu připravil krom vlastních chyb i hlavní arbitr.

1. FC Olomouc – FK Holešovské holky 2:1 (0:0)

Branky: 77. a 90. (pen.) Drahníková – 82. Kocurková

Olomouc: Pospíšilová – Samsonková, Štěpánková (90. Balunová), Dýčková (46. Hýlová), Antalíková, Havlíčková, Robotová, Pavláčková, Vítková, Drahníková, Černá. Trenér: Dluhý-Smith.

Holešov: Pavlíkovská – Kocurková, Vlčková, Holcová, Mrázková, Dvorníková, Šilhárová, Kovaříková, Náplavová (73. Kolesárová), Šebestová (86. Tiefenbachová), Houdková. Trenér: Bednář.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Přísná penalta pomohla fotbalistkám 1. FC Olomouc"