FOTO: Prudký liják spláchnul naději Hluboček

Zápasy Bělkovic-Lašťan proti Hlubočkám mají pokaždé nádech sousedského derby a nejinak tomu bylo i v 7. kole I.A třídy „B“, které se odehrálo na  nově zrekonstruovaném stadionu domácích.

Výjimečnost tohoto utkání podtrhnul i předzápas přípravek obou klubů. Tento duel proběhnul ještě za příznivého fotbalového počasí. Ovšem už nástup obou dospělých mančaftů ve stylu Champions League, kdy hráči na trávník nastupovali ruku v ruce se svými budoucími následovníky, byl doprovázen mírným mrholením.

První minuty patřily hostům a za svoje ofenzivní pojetí byli odměněni po devíti minutách hry, když Stloukal překonal domácího brankáře. I po této brance byly Hlubočky lepším a nebezpečnějším týmem a hra většinou probíhala na polovině domácích.

Po úvodní čtvrthodince se ale spustil prudký liják, který jakoby pokropil domácí hráče živou vodou. Vyrovnali hru a ve 30. minutě i skóre, když obrana Hluboček nedokázala odvrátit míč z rozehrané standardní situace, míč propadnul až ke Zdráhalovi a ten jej polovysokou střelou k levé tyči poslal do sítě.

Těsně před koncem poločasu měl obrovskou příležitost Forejt, ale v těžké pozici ve skluzu na mokré trávě na míč centrovaný zprava už nedosáhnul. O gól do šatny se chvilku před hvizdem rozhodčího pokusili i hosté, ale střela jednoho z jejich hráčů si to zamířila vysoko nad bránu.

O výsledku utkání rozhodly dvě akce na začátku druhé půle. Nejprve Tureček postupoval středem hřiště na bránu soupeře, pěkně přihrál doleva Forejtovi, který nezaváhal a otočil vedení na domácí stranu. Za další tři minuty se míč dostal ke Sklenářovi, který si všimnul daleko z brány vyběhnutého Koláře a náznakem lobu poslal míč do prázdné brány.

Své vedení mohli domácí v dalších minutách ještě navýšit, ale jedna branka jim nebyla pro ofsajd uznána a pak svou další velkou šanci nedokázal zužitkovat Forejt, když gólman hostů jej pádem pod nohy vychytal. Na hřišti se pak trošku přiostřilo, což vyústilo v pár osobních soubojů na hranicích pravidel. Domácí Kluka při jednom ze svých průniků se celkem zbytečně tahal za dres s protihráčem Šperkou, který nakonec skončil na zemi. Kluka byl vzápětí ale střídán, takže horké hlavy mohly vychladnout.

Neproměněné příležitosti se mohly domácímu týmy vymstít. Hosté nesložili zbraně a s blížícím se koncem zápasu (kdy na posledních deset minut liják ustal) začaly být jejich akce nebezpečnější. Čtvrthodinu před koncem předvedl své kvality Vidrman, když zlikvidoval velkou šanci Hluboček.

Domácí se v této fázi hry poněkud stáhli do obrany a příležitostně vyráželi do brejků. Jeden z nich se povedl opět Forejtovi, ale i tentokrát bez gólového efektu. Když pak dvě minuty před koncem Vidrman opět skvěle zasáhnul a prudkou střelu vytlačil na roh, bylo jasné, že Bělkovice-Lašťany to na Hlubočky zkrátka „umí“ a tři body zůstanou doma. Dokonce se ukázalo i sluníčko, snad aby zmáčeným borcům posvítilo na cestu pod sprchu.

SK Bělkovice-Lašťany – FK Hlubočky 3:1 (1:1)

Branky: 30. Zdráhal, 51. Forejt, 54. Sklenář – 9. Stloukal. Rozhodčí: Samek – Malaník, Šťastný. ŽK: 74. Kluka – 43. Ferenčík, 89. Šperka.

Bělkovice-Lašťany: Vidrman – Zeman, Theimer, Zdráhal, Jančík, Opíchal (69. Vlasák), Sklenář, Forejt, Kluka (75. Krzyžánek), Vrána (87. Svrčina), Tureček. Trenér: Sklenář.

Hlubočky: Kolář – Krbeček, Goldcheid (62. Vavrys), Šperka, Bahounek, Karas (62. Dulin), Ferenčík, Nguyen, Stloukal, Henkl, Frýdek. Trenér: Matuška.

Foto: Jiří Novotný.

Response code is 400

 

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Prudký liják spláchnul naději Hluboček"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE