Velmi suverénně vstoupily do úvodního kola play-off olomoucké volejbalistky. Svým soupeřkám z Frýdku-Místku nepovolily v prvním domácím zápase ani jeden set a svou roli favoritek mohou potvrdit hned v následujícím nedělním utkání.

Olomoucký favorit nezačal proti sedmému celku po dlouhodobé části soutěže příliš dobře a v úvodním setu prohrával 4:8 a 8:10. Vůbec poprvé vedly Hanačky až za stavu 12:11 a o zisku sady rozhodly teprve osmibodovou šňůrou při servisu Kubové z 13:14 na 21:14. Hosté pak ještě krátce kontrovali dvěma body v řadě, to bylo ale z jejich strany vše.

Do druhého setu vstoupila Univerzita Palackého podstatně lépe, rychle vedla 3:0, vzápětí sice nechala Frýdek srovnat, avšak při podání Dumančićové to bylo zase 8:4 a soupeř už tuto ztrátu nedokázal až do konce této části střetnutí dorovnat.

Nejnapínavější bylo třetí dějství; Sokol se v něm ujal vedení 4:0, 6:1 a 9:6, skóre se pak těsně přelévalo ze strany na stranu, až se míče ujala od stavu 18:17 kapitánka vysokoškolaček Dudová a na skóre 21:17 už Frýdek-Místek nedokázal zareagovat. I páté vzájemné měření sil v této sezoně tak skončilo poměrem 3:0 ve prospěch Hanaček, které tak ve čtvrtfinále vedou 1:0.

Škoda toho, že jsme se zarazili v postavení při podání Kubové, jinak si myslím, že by první set byl náš. Celý zápas byl vyrovnaný vždy do patnácti, pak přišly ve velkém množství naše zbytečné chyby, které rozhodly o výhře domácího celku,“ mínil kouč Frýdku-Místku Leopold Tůma.

Samozřejmě jsme chtěli vyhrát a na zápas se důkladně připravovali, ale úvodní utkání v play-off je vždy ošidné a každý soupeř se v něm chce vytáhnout. To bylo vidět i tentokrát, Frýdek-Místek dobře servíroval a hrál na riziko, naštěstí jsme se ale brzy uklidnili a dva sety byly z naší strany dobré. Pak sice přišel zbytečný výpadek v úvodu třetí sady, holky to však zvládly a po standardním výkonu máme důležitou první výhru, byť i s trochou nervozity,“ řekl kouč vysokoškolaček Jiří Teplý.

Druhý zápas čtvrtfinále play-off čeká Olomoučanky v neděli opět od 17 hodin znovu v univerzitní sportovní hale na Lazcích.

VK UP Olomouc –  TJ Sokol NIBE Frýdek-Místek 3:0 (16, 19, 19)

Rozhodčí: Kostka, Slezák. Čas: 74 minut. Diváků: 250.

Olomouc: Dudová, Michalíková, Dumančićová, Kubová, Dedíková, V. Závodná., libero: Hronová, střídala: Sochorcová.

Frýdek-Místek: Mitregaová, Uhrová, Štrbová, K. Vašinová, Pavelková, Holišová, libero: Radivojevičová, střídaly: Kavková, K. Závodná.

Text: Adam Fritcher, foto: Jiří Novotný.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Razantní nástup vysokoškolaček do play-off"