Basketbalisté SK UP se v 19. a 20. kole druhé basketbalové ligy naposledy představili v této části soutěže na domácí půdě a tuto výhodu využili jen napolovic. Zatímco v sobotu svého soupeře z Valašského Meziříčí zcela deklasovali, svůj skvělý výkon však v neděli nedokázali zopakovat a z palubovky po utkání s Kroměříží odcházeli se sklopenou hlavou.

V duelu proti Valašskému Meziříčí byli domácí jasnými favority a tuto roli splnili na výbornou. Hlavně díky – patrně již tradičnímu – silnému druhému  poločasu v domácím prostředí. Již od počátku však olomoucký trenér nenechal nic náhodě a na palubovce se objevila silná zahajovací pětice hráčů. Ta také vytvořila základní náskok, který pak domácí tým s jedinou výjimkou navyšoval až do konce hrací doby.  Dařila se hodně tříbodová střelba, ruka Sedláčka se v této fázi zdála neomylná :-)

Do druhé čtvrtiny nastoupili hosté poněkud odvážněji a podařilo se jim náskok SK UP stáhnout na pouhých pět bodů. Pak však zaúřadoval Zlámal, kterému se třikrát po sobě podařilo vybojovat míč na polovině soupeře, a protože s ním asi nechtěl moc driblovat a opotřebovávat tak palubovku, s efektní parádou jej donesl až do koše.

Poločasová přestávka prospěla zřetelně domácímu týmu, protože ve zbytku zápasu zcela jasně dominoval. Zvláště pak poslední čtvrtina připomínala ze strany domácích mnohdy spíše soutěž o nejefektnější  zakončení než souboj o body do tabulky.  Vše načal v 31. minutě Štrubl svým perfektním zblokováním přihrávky pod domácím košem a pak už diváci mohli sledovat drtivou převahu SK UP. Soupeř z Valmezu zcela odpadnul, na lavičce olomouckých hráčů panovala dobrá a uvolněná atmosféra  a na výsledkové tabuli se nakonec u nápisu „Domácí“ objevilo číslo 100.

SK UP Olomouc – BK Val. Meziříčí 100:74 (27:19, 50:38, 73:56)

Rozhodčí: Janovský, Čarnecký. Fauly: 19 – 14. Trojky: 9 – 9. TH: 12/8 – 15/9.

SK UP Olomouc: Zlámal (26 b.), Pumprla (7 b.), Sedláček (27 b.), Hein (5 b.), Terrero (8 b.), Strachoň (0 b.), Černošek (3 b.), Štrubl (10 b.), Branda (6 b.), Hovorka (4 b.), Sekáč (4 b.). Trenér: Korčák.

BK Val. Meziříčí: Šiko (0 b.), Roček (6 b.), Pešat (6 b.), Bajar (14 b.), Večeřa (10 b.), Bezděk (11 b.), Denk J. (0 b.), Ides (2 b.), Pospíšil (23 b.), Denk F. (2 b.). Trenér: Václavek.

Nedělní zápas:

SK UP Olomouc – Slavia Kroměříž 68:73 (17:18, 38:34, 56:55)

Rozhodčí: Janovský, Čarnecký.  Fauly: 23 – 19. Trojky: 6 – 3. TH: 22/14 – 12/12.

SK UP Olomouc:  Černošek (13 b.),   Zlámal (15 b.),  Štrubl (2 b.),  Hovorka (9 b.),  Pumprla (12 b.),  Strachoň (2 b.),  Terrero (10 b.), Hein (5 b.). Trenér: Korčák.

Foto (sobota): Jiří Novotný

Okomentuj jako první článek "FOTO: rovnou stovkou do Valašského Meziříčí"