FOTO: Skokani měli nabitý víkend

O předposledním dubnovém víkendu měli olomoučtí Skokani dost napilno. Během tří dnů se v baseballové extralize utkali se třemi různými soupeři, ale hlavně se konečně dočkali i prvního vítězství v letošním soutěžním ročníku.

V sobotním – prostředním – zápase olomoučtí baseballisté prolomili šňůru sedmi proher, kterými nešťastně odstartovali letošní extraligovou sezonu. Na domácím hřišti na Lazcích porazili brněnskou Techniku. Skokani Olomouc měli téměř bezchybnou obranu a konečně se jim dařilo na pálce. Sobotní zápas skončil 7:1.

Vývoj zápasu byl ve znamení výborných zákroků olomoucké obrany. Jeden z nich předvedl například Jan Utěšený, který po chycení míče z luftu zahrál double play. V průběhu prvních čtyř směn si Skokani uhájili čistý štít a čtyřikrát skórovali. Na začátku páté směny se podařilo hostům snížit na 4:1. Skokani zaútočili v osmé směně při dvou outech a nasázeli brněnskému výběru další body.

Předvedli jsme bezchybnou hru v poli a vynikající pálku. Nejlepším pálkařem byl Matěj Lázniček, který zaznamenal 3 hity. Skvěle se na kopci prezentoval Joel Chapman, který odházel celých devět směn a povolil brněnskému týmu pouze jediný bod,“ shrnul vydařené utkání olomoucký zadopolař Martin Poledna.

Sestava proti Technice Brno: P-J. Chapman, C-J. Voják, 1B-J. Utěšený, 2B-M. Zdražil, 3B-O. Schwarz, SS-N. van der Linden, LF-M. Poledna, CF-M. Lázniček, RF-J. Kovařík

Skokani Olomouc – Nuclears Třebíč 3:9

Skokani Olomouc – VSK Technika Brno baseball 7:1

Skokani Olomouc – Kotlářka Praha 1:19

Text: Martin Poledna, foto (zápas proti Brnu): Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6546993929711770993?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. FOTO: Dvě těsné porážky Skokanů

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..