FOTO: Skokani vyhráli šestkrát v řadě a oživili šanci na play-off

Pátou a šestou výhru v řadě si o víkendu připsali olomoučtí baseballisté, doma porazili Arrows Ostrava 13:3 a 8:4. Díky tomu oživili šance na play-off, které ještě před deseti dny byly jen v oblasti teorie.

Skokani Olomouc – Arrows Ostrava 13:3

Arrows byli před víkendovými zápasy čtvrtí a se Skokany měli bilanci 2-1. Hned v úvodu prvního duelu šli navíc do vedení 3:0 a určitě nikoho z nich nenapadlo, že to byly jejich poslední body v zápase. Skokany držel nadhazovač Joshua Edwards a v dalších směnách i pozornější obrana. Odměna přišla záhy v podobě vyrovnání, navíc pak začali mít problémy mladí nadhazovači Arrows.

„Vedení soupeře jsme hned dotáhli a pak od té doby už mu nadhazovač s obranou nic nepovolili. Zápas se zlomil ve 4. a 5. směně, kdy nám nadhazovači začali dávat hodně met zdarma a my jsme chodili po metách. Včetně trefení jich bylo osmnáct a tím nám Arrows vítězství darovali,“ popsla hrající kouč Jakub Voják. Vedení 8:3 dokázali Skokani v osmé směně pěti body dokrášlit a vyhráli tak předčasně rozdílem.

Skokani Olomouc – Arrows Ostrava 8:4

Do odvety vjeli Skokani na vítězné vlně. Na bývalého spoluhráče Martina Dronga, který začal na kopci Arrows, se jim dařilo a rychle šli do vedení 4:0. Arrows stihli ve třetí směně snížit na 4:3 a bylo to i díky homerunu dalšího bývalého Skokana Radka Němce. Pak už vládl kopci Jakub Černík a nasměroval domácí za vítězstvím. „Bylo důležité, že jsme Arrows nepustili do vedení, odrazili jeho tlak a zvýšili na 6:3,“ všiml si Jakub Voják.

Jeho tým tak má po vítězném víkendu bilanci 13-15 a je sedmý, čtvrtá Kotlářka je však na dohled (16-14). „Je mezi námi rozdíl jen jedné porážky. Povedla se nám šňůra zápasů, což bylo důležité, abychom se vrátili do boje o play-off. Teď máme velkou šanci, po PBT přijde týden, který rozhodne,“ dodal Voják.

Foto: Miloslav Jančík

Response code is 404

Okomentuj jako první článek "FOTO: Skokani vyhráli šestkrát v řadě a oživili šanci na play-off"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE