Průběh zápasu 3. kola Krajského přeboru mezi Chválkovicemi a hosty z Konice musel přítomné diváky určitě zaujmout, hlavně pak jeho druhý poločas. Domácí tým v něm během necelé čtvrthodiny dokázal srovnat třígólové manko, na bod za remízu to však nestačilo. Hosté pět minut před koncem rozvlnili z přímého kopu síť po čtvrté a zvítězili.

Bylo to takové hektické utkání, pro diváky určitě zajímavé, pro nás trenéry však spíše infarktové,“ líčil smutný chválkovický kouč své první dojmy těsně po zápase. „Částečně splácíme nováčkovskou daň, u některých našich kluků cítím respekt z této soutěže, což jim svazuje na hřišti nohy. Věřím však, že dnešní druhý poločas bude pro ně povzbuzením do dalších zápasů, protože viděli, že když se zabojuje a podá poctivý výkon, tak to jde a že i ty body snad přijdou.

Úvod zápasu se domácím vůbec nepovedl. Běžela 5. minuta, Konice zahrávala roh, na který si naskočil nehlídaný Řehák a hlavičkou pod břevno skóroval. Následné minuty moc vzruchu nepřinesly, Chválkovice hrály spíše pasivně a po půl hodině mohl přijít další trest. Nedorozumění obrany využil konický Kamenný ke tvrdé střele, ale gólman Urbánek ji vytlačil na roh.

První a jedinou větší šanci domácího týmu v první půli zařídil na pravé straně hrající Beneš. S míčem utekl svému soupeři až na malé vápno, ale dostal se do dost těžkého střeleckého úhlu. Přesto místo přihrávky volil individuální zakončení, hostující gólman se však překonat nenechal.

Trenér Chválkovic nebyl s prvním poločasem vůbec spokojený. „Propadali jsme ve hře vzadu, některé situace jsme řešili dost netakticky a špatně jsme se zajišťovali. Hra byla z naší strany dost pasivní, hráli jsme zbytečně ustrašeně a zataženi, představoval bych si více napadání na soupeřově polovině a hlavně přechodová fáze byla dost špatná.

Začátek druhé půle byl pro domácí ještě katastrofičtější. Nejprve v 52. minutě opět zakolidovala jejich obranná hra a volný Michal Drešr pohodlně hlavičkoval do brány, čtyři minuty poté přidal třetí branku Konice opět hlavou Růžička.

S domácími to vypadalo v tento moment dost zle a trenér na tuto situaci správně reagoval střídáním čtyř hráčů v krátkém sledu. A jak se ukázalo, byla to správná volba. Čerství hráči vlili zápasu nový náboj a na hřišti se začaly dít málokdy vídané věci.

Velice kladně bych hodnotil přístup střídajících hráčů, kteří výrazně přispěli k oživení naší hry. Za tento přístup klukům moc děkuji a někteří si svým výkonem důrazně řekli o to, aby v příštím zápase dostali šanci hned od začátku,“ podotknul po zápase trenér Odstrčil.

V 69. minutě zahrávaly Chválkovice roh, nejvýše vyskočil kapitán Štefek a po jeho hlavičce mohli domácí příznivci poprvé volat GÓÓÓÓL. Hosté se ještě ani nestačili otřepat z této branky a už to bylo 2:3. Po chybě v rozehrávce konické zálohy se po centru zprava dostal k míči Kmeť a prudkou hlavičkou nedal Recovi šanci zasáhnout.

Domácí tým pak vrhnul všechny síly do útoku a vyplatilo se. Zhruba deset minut před koncem povedenou střelou z hranice velkého vápna srovnal Toman. Euforie domácích hráčů i diváků neznala mezí.

Jenže hosté se i přes rychlou ztrátu pohodlného náskoku nenechali zaskočit a snažili se urvat vítězství. Při jednom z útoků byl po zákroku na pronikajícího hráče nařízen přímý kop. K jeho exekuci se postavil Kamenný a přízemní střelou poněkud překvapil gólmana Urbánka, který u této poslední branky neměl úplně čisté svědomí.

Domácí tým i přes tuto ránu sympaticky bojoval až do konce, při poslední sérii rohů se na soupeřovu polovinu vydal i chválkovický brankář. Zkušenější hosté si však své znovuzrozené vítězství již pohlídali.

Za druhý poločas bychom si snad i ten bodík zaloužili,“ povzdechl si na závěr domácí lodivod.

SK Chválkovice – Sokol Konice 3:4 (0:1)

Branky: 69. Štefek, 71. Kmeť, 83. Toman – 5. Řehák, 52. Drešr M., 56. Růžička, 87. Kamenný. ŽK: 54. Kaczmarczyk, 78. Štrbík – 30. Růžička, 45. Drešr F., 72. Čižmar.

Rozhodčí: Slota – Hodaň, Polanský.

Chválkovice: Urbánek – Beneš, Vávra, Vališ, Korec (56. Sázel), Kmeť, Kvapil (55. Štrbík), Toman, Kaczmarczyk (61. Spáčil), Štefek, Václavík (65. Koňárik). Trenér: Odstrčil.

Konice: Rec – Řehák, Růžička, Sedláček, Antl, Drešr F., Čižmar, Drešr M. (78. Mohelník), Burget, Blaha (86. Jurník), Kamenný. Trenér: Jedlička.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Skvělý finiš Chválkovic nakonec nepřinesl ani bod"