Bělkovice-Lašťany v předposledním domácím zápase I. A třídy „A“ potvrdily, že letošní sezóna se jim dost vydařila, a i díky dvěma rychlým brankám na začátku druhého poločasu po zásluze porazily soupeře z České Vsi.

Domácí tým je přitom sužován rozsáhlou marodkou, kvůli zraněním se musel trenér obejít bez několika hráčů obvyklé základní sestavy a na soupisce se tak objevilo nebývalé množství místních dorostenců. Této situaci museli domácí přizpůsobit i styl hry. „Máme spoustu zraněných hráčů hlavně v obraně a tím trpí naše rozehrávka. Takže jsme se snažili maximálně zjednodušit hru, dostat se rychle dopředu a tam trestat chyby soupeře“, zhodnotil zápas Michal Sklenář.

Tato taktika přinesla první domácí šanci již v 10. minutě, ale střela Miroslava Sklenáře mířila nad břevno. Hosté odpověděli pěkným sólem Zrníka, jeho finální přihrávku však spoluhráč nepochopil.

První branka padla po zajímavé situaci. Nejprve byl zblízka trefen míčem do tváře hostující Kočí, hra byla přerušena a Řetězárna poté vrátila míč domácím odkopem na bělkovickou polovinu. Z ní se však dlouhým nákopem dostal balón až do šestnáctky hostů, kde Arbeit obloučkem přeloboval nedobře postaveného brankáře Dostála. Arbeit mohl za dvě minuty přidat svou další branku, ale po nahrávce Vrány jeho dorážku zblízka gólman Řetězárny zneškodnil.

I po zbytek poločasu měl domácí mančaft mírnou převahu, taktika dlouhých nákopů se skutečně osvědčila, chybělo jen brankové zakončení.

Druhou pětačtyřicetiminutovku začali domácí hodně zostra. Hosté po rozehrání ze středového kruhu zcela propadli na své pravé straně, k míči se dostal Miroslav Sklenář a svoje sólo zakončil pěknou střelou, s níž nemohl brankář nic dělat – 2:0. A o chvilku později padl další gól. Forejt poslal od lajny dlouhý centr před bránu hostů, jejich brankář míč jen vyrazil ke Zdráhalovi, který se zblízka nemýlil.

Hosté to ale ještě nezabalili a jejich impulzivní trenér je burcoval k obratu v zápase. V 59. minutě se jim po standardní situaci podařilo vstřelit branku, hlavou se prosadil nehlídaný Michálek. O tři minuty mohlo být domácím ještě hůř – na půlící čáře zahrál docela zbytečně rukou Forejt, a protože již jednu žlutou kartu měl, ani by se zřejmě moc nedivil, kdyby si zblízka od rozhodčího prohlédl nejprve druhou žlutou a následně červenou kartu. Hlavní arbitr však byl k domácímu týmu v tento moment docela laskavý a do své kapsy pro příslušné barevné ocenění nesáhnul.

Po hodině hry měl gól na kopačkách hostující Maceček, jeho zakončení však zlikvidoval na brankové čáře Axman. Z následného rohu zachránila domácí tyčka.

Gólové uklidnění přinesl svým spoluhráčům dvacet minut před koncem Stach, který v souboji jeden na jednoho s brankářem Dostálem nezaváhal a vstřelil čtvrtou bělkovickou branku. I ve zbytku zápasu se Řetězárna sympaticky snažila o zdramatizování výsledku, ale domácí si vývoj zápasu již pohlídali.

Po utkání panovala v domácím týmu spokojenost a dobrá nálada a došlo i na děkovačku s částí publika. Dlouholetá opora domácích Kamil Forejt se podělil o svoje dojmy z utkání: „Já jsem spokojený. I vzhledem k tomu, že máme díky zraněním hodně rozloženou obranu a museli v ní zaskakovat hráči z jiných postů. Zařazení dorostenci podali dobrý výkon, zvlášť bych vyzdvihnul pravého obránce Horčičáka, který vydržel uběhat tento náročný post přes padesát minut, což navíc v tomto horkém počasí není nic jednoduchého.

SK Bělkovice-Lašťany – SK Řetězárna 4:1 (1:0)

Branky: 18. Arbeit, 46. Sklenář Mir., 50. Zdráhal, 69. Stach – 60. Michálek. ŽK: 11. Hložánka, 32. Forejt – 36. Babčák, 38. Žák.

Rozhodčí: Dokoupil – Lizna, Perutka. Diváci: 120.

Bělkovice-Lašťany: Axman – Horčičák (53. Dittrich), Stach (77. Frýba), Zdráhal, Vrána, Hložánka, Sklenář Mir. (89.Gaťařík), Forejt, Arbeit (85. Pavlita), Krzyžánek (88. Konečný), Sklenář Michal. Trenér: Sklenář Michal.

Řetězárna: Dostál – Kočí, Michálek, Maceček, Karel, Opravil, Řezníček, Žák, Schneider, Zrník, Babčák (51. Dundík). Trenér: Kratochvíl.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Skvělý nástup Bělkovic do druhé půle"