FBSJicinHlavni

V 17. kole florbalové Extraligy žen se na palubovce olomoucké ČajkArény představil celek FBK Jičín a byl to vlastně souboj o případnou účast v play-off.

Domácí FBS však tuto šanci promarnil a svým soupeřkám přenechal všechny body. Je tedy takřka jisté, že i letos bude muset olomoucký ženský florbal bojovat o udržení v nejvyšší soutěži a optimistické plány po úspěšném začátku letošního ročníku se nenaplní.

I na této situaci dokáže trenér Dadej najít pozitiva: „Dnešní výsledek nám paradoxně zjednodušil závěr základní části sezóny, protože naše případná účast v play-off se pohybuje již v hodně teoretické rovině. Takže já si myslím, že nás čeká play-down a my se můžeme na tuto část začít připravovat už teď.

Přitom začátek zápasu se domácím vlastně docela vydařil. Již ve 2. minutě Fleischmannová využila přihrávku Suchánkové a FBS vedl. Když hosté přesně za minutu srovnali, zdálo se, že to byl jen takový chvilkový lapsus olomoucké obrany. Navíc pár minut poté Oháňková po krásné příhře Pavlíkové znova poslala své spoluhráčky do vedení. Bohužel diváci si ještě ani nedokázali vychutnat průběžné vedení a za 23 sekund bylo znova vyrovnáno. Obrat v utkání byl dokonán takřka na konci první desetiminutovky, když Kluzová nestačila na zakončení Kloutvorové a Jičín poprvé vedl.

Dvě dvojnásobné změny skóre přinesla i prostřední část a obě situace jakoby z oka vypadly těm z první třetiny. FBS nejprve vstřelil branku, ale nejpozději do minuty dokázaly soupeřky z Jičína kontrovat. Takže hostující dívky odcházely podruhé do šaten s jednobrankovým náskokem. „Situace, kdy tým po vstřelené brance vzápětí inkasuje, není ve florbalu nijak výjimečná. Tým, který skóruje, se často snaží hned o další gólovou akci, aby rychle navýšil vedení, což vede k nesoustředění v obraně. No a my jsme toto dnes bohužel schytali až příliš často,“ vysvětloval domácí kouč.

Pokud uvažovaly domácí hráčky o výhře, potřebovaly v poslední části své soupeřky pořádně zmáčknout. Což se jim ale moc nepodařilo, naopak Jičín dobrým napadáním držel míček v relativním bezpečí od své brány a spoléhal na náhodné protiútoky. Ve 45. minutě sice ještě Suchánková stačila srovnat na 5:5, ale to bylo z domácí strany vše.

Čtyři minuty před koncem nestačila Kluzová zkrotit skákající míček, k dorážce se dostala Satýnková a svou třetí dnešní brankou naklonila misky výsledkových vah na stranu hostí. Závěrečná olomoucká hra bez gólmanky úspěch nepřinesla, ba naopak tísněná Reimerová poslala míček do vlastní sítě, a protože do konce hrací doby zbývaly již jen dvě vteřiny, o vítězkách bylo definitivně rozhodnuto.

Přestože jsme dnes prohráli, začaly se nám ale konečně dařit systémové věci, zvlášť v první třetině jsme hráli to, o co se snažíme, ale chce to ještě čas. Od druhé části byla hodně hra nahoru-dolů, a to nás stálo body. Navíc jsme dvě zbylé třetiny hráli hodně individuálně, vůbec jsme nepředváděli systém, který hrát chceme. Z toho pak kvůli situacím řešeným hodně improvizačně vznikalo přečíslení a ohrožení naší branky,“ zhodnotil olomoucký trenér důvody prohry.

FBS Olomouc – FBK Jičín 5:7 (2:3, 2:2, 1:2)

Branky: 2. Fleischmannová, 6. a 33. Oháňková, 24. Sklenářová, 45. Suchánková – 3. a 7. Žůrková, 9. Kloutvorová, 25., 33. a 57. Satýnková, 60. Reimerová (vl.).

Rozhodčí: Hála P., Hála V. Diváci: 80.

Olomouc: Kluzová – Reimerová, Pavlíková, Suchánková, Pařízková, Bouchalová, Oháňková, Stiskálková, Zamazalová, Mošťková, Sklenářová, Fleischmannová, Peterková, Václavíková, Zacpalová, Grufíková. Trenér: Dadej.

Jičín: Samková – Kůželová, Růžičková, Kloutvorová, Chlumská, Žůrková, Mrázková, Drbohlavová, Florianová, Strejcovská, Exnarová, Satýnková, Kosová, Domonkosová, Kořínková, Mikolášková. Trenér: Čiháček.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Smělé plány FBS vzaly patrně za své"