FOTO: Spanilá jízda basketbalistů SK UP pokračuje

Atak vysokoškoláků na nejvyšší místa v průběžné tabulce 2. basketbalové ligy se úspěšně prodloužil i po tomto víkendovém dvoukole. Nejprve si v sobotním podvečeru poradili s TJ Třebíč (zápas skončil 86:69), v nedělním dopoledni pak zcela suverénně přehráli SK Žabovřesky.

Úvod nedělního utkání byl poznamenán mnoha nepřesnostmi na obou stranách a až do stavu 13:13 byl průběh poměrně vyrovnaný. Pak ale domácí mančaft pomalu ale zcela jistě získával převahu na hřišti, která se nakonec odrazila i na výsledku.

Rozhodující zlom přišel ve druhé čtvrtině, kdy si SK UP vybudoval slušný bodový náskok. Ten si pak bez problémů udržoval až do konce utkání. Nemalou zásluhu na tom měl Scripcaru a jeho přesná ruka při úspěšných tříbodových střeleckých pokusech.

Po zkrácené poločasové přestávce sice dvakrát za sebou zbytečně ztratil míč při rozehrávce Strachoň, ale svým dalším výkonem tyto svoje herní výpadky dokonale odčinil. Dva zaznamenáníhodné okamžiky přinesly závěrečné vteřiny třetí části hry. Nejprve zaznamenal tříbodový buzzer beater Hovorka a sekundu před koncem čtvrtiny skórovali domácí za tři body znova.

V posledním dějství už bylo jasné, že „body zůstanou doma“ a do posledního místečka naplněné divácké ochozy hnaly v bouřlivé atmosféře, kdy nebylo slyšet vlastního slova *), své miláčky v bílých dresech do závěrečných minut. Trenér Korčák podlehl této emacionálně vypjaté atmosféře a na palubovku poslal i hráče ze širšího kádru, ať si taky užijí atmosféry zápasu. A tak obvyklým oporám (např. Černoškovi nebo Zlámalovi – ten se raději nechal vyfaulovat) nezbylo, než se smířit s místem na lavičce a do vývoje zápasu zasahovaly vlastně jen vytvářením pozitivní atmosféry. 🙂

*) – samozřejmě těžká ironie. Počet diváků byl jako obvykle výrazně nižší než počet účastnic na hypotetickém srazu panen z UP Olomouc a v porovnání s diváckou atmosférou by se dal průběh zádušní mše považovat za hard-core technoparty.

SK UP Olomouc –SK Žabovřesky 82:66 (21:16, 43:28, 65:41)

SK UP: Zlámal, Hovorka, Jílek, Sedláček, Hein, Strachoň, Černošek, Scripcaru, Polášek, Lukáš, Štrubl. Trenér: Korčák.

Žabovřesky: Kovář, Svojanovský, Sláma, Hulva, Gregor, Grečynskyj, Domasta, Lomič. Trenér: Severa.

Rozhodčí: Doležel, Kubiš.

Foto: Jiří Novotný.

Response code is 404

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Spanilá jízda basketbalistů SK UP pokračuje"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE