FOTO: Stříbrné medaile vysokoškolačkám nadmíru sluší

Ve finále play-off volejbalové Extraligy žen nenechal suverénní favorit z Prostějova nikoho na pochybách, že na českých palubovkách nemá konkurenta, a po dvou domácích výhrách získal bez ztráty jediného setu i rozhodující třetí výhru i v Olomouci. Vysokoškolačky však mohou tuto sezonu považovat za velmi úspěšnou, protože krom stříbrných medailí z domácí soutěže si na své konto připsaly i poměrně úspěšné účinkování v evropských pohárech.

Olomoučanky chtěly před zaplněnou domácí halou dát zapomenout na dvě rychlé porážky z Prostějova a hned v úvodu třetího finále šly samy do vedení (1:0, 3:2). Jenže od stavu 4:4 začal skvěle hrající protivník jejich plány bortit a univerzita se postupně dostávala do bodového propadu (4:6, 7:11, 8:14). Když potom tým Agelu při podání Gambové odskočil ze stavu 11:15 na 11:19, bylo rozhodnuto a rozjetý obhájce titulu už přepustil soupeři jen jediný bodík.

Druhé dějství bylo prvních jedenáct výměn zcela vyrovnané a za stavu 6:5 pro Olomouc to vypadalo, že domácí družstvo začíná opět popadat dech. Pak ale všichni v hale jen zírali, když Prostějovanky při servisu Weissové uhrály neuvěřitelných šestnáct výměn v řadě a bylo po setu.

Z tohoto direktu už se Univerzita Palackého nevzpamatovala. Hned v úvodu třetí sady utekli hosté při podání Vargasové na 2:7 a svůj náskok si i nadále pěstovali. Vysokoškolačky tentokrát díky několika korekcím alespoň nedopustily opakování tak vysoké porážky jako v předchozích dějstvích, přesto se po prohře 16:25 a 0:3 na sety i na zápasy musely před svým soupeřem sklonit; stříbrné medaile však pro ně byly útěchou více než dostatečnou a užívaly si je se svými fanoušky ještě dlouho po skončení duelu.

Třetí utkání série nás zastihlo v nejlepší formě, i když musím říct, že celé finále hráčky pojaly zodpovědně a bylo vidět, že to chtějí ukončit co nejrychleji. Dnes to byl nejkvalitnější zápas, soupeř chtěl maximálně riskovat servis, ale hodně kazil a my jsme opět dominovali ve všech činnostech,“ řekl trenér staronových šampionek Miroslav Čada.

Hráli jsme někdy až trochu moc v křeči, ale kvalita obou týmů se samozřejmě nedá vůbec srovnávat. Chyběl nám účinný útok, a tak naší jedinou šancí byl riskantní servis. To je také jediné, co mohu holkám opravdu vytknout, že šly do podání někdy až nerozvážně a hodně kazily, aniž by to byl servis nebezpečný. Jinak se tým snažil, ale měl to těžké. Byli jsme celou dobu pod obrovským tlakem a podle toho to i dopadlo,“ hodnotil třetí finále domácí kouč Jiří Teplý.

VK UP Olomouc – VK Agel Prostějov 0:3 (-12, -8, -16)

Rozhodčí: Gall, Grabovský. Čas: 64 minut. Diváků: 1300.

Olomouc: Dudová, Košická, Dumančićová, Kubová, Dedíková, Závodná, libero: Hronová, střídaly: Michalíková, Nováková, Sochorcová.

Prostějov: Weissová, Markevichová, Steenbergenová, Vargasová, Gambová, Borovinšeková, libero: Kovářová, střídala: Soaresová.

Text: Adam Fritcher, foto: Jiří Novotný.

01-VKUP_VKPV.jpg02-VKUP_VKPV.jpg03-VKUP_VKPV.jpg04-VKUP_VKPV.jpg05-VKUP_VKPV.jpg06-VKUP_VKPV.jpg07-VKUP_VKPV.jpg08-VKUP_VKPV.jpg09-VKUP_VKPV.jpg10-VKUP_VKPV.jpg11-VKUP_VKPV.jpg12-VKUP_VKPV.jpg13-VKUP_VKPV.jpg14-VKUP_VKPV.jpg15-VKUP_VKPV.jpg16-VKUP_VKPV.jpg17-VKUP_VKPV.jpg18-VKUP_VKPV.jpg19-VKUP_VKPV.jpg20-VKUP_VKPV.jpg21-VKUP_VKPV.jpg22-VKUP_VKPV.jpg23-VKUP_VKPV.jpg24-VKUP_VKPV.jpg25-VKUP_VKPV.jpg26-VKUP_VKPV.jpg27-VKUP_VKPV.jpg28-VKUP_VKPV.jpg29-VKUP_VKPV.jpg30-VKUP_VKPV.jpg31-VKUP_VKPV.jpg32-VKUP_VKPV.jpg33-VKUP_VKPV.jpg34-VKUP_VKPV.jpg35-VKUP_VKPV.jpg36-VKUP_VKPV.jpg37-VKUP_VKPV.jpg38-VKUP_VKPV.jpg39-VKUP_VKPV.jpg40-VKUP_VKPV.jpg41-VKUP_VKPV.jpg42-VKUP_VKPV.jpg43-VKUP_VKPV.jpg44-VKUP_VKPV.jpg45-VKUP_VKPV.jpg46-VKUP_VKPV.jpg47-VKUP_VKPV.jpg48-VKUP_VKPV.jpg

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Stříbrné medaile vysokoškolačkám nadmíru sluší"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE