V devátém kole olomouckého okresního přeboru přicestoval do Hodolan Šumvald, kterážto obec je známá každoročním výlovem nedalekého rybníka. A hosté v sobě rybářskou tradici nezapřeli, ze své sítě nakonec museli vylovit bohatou nadílku šesti branek.

První půle byla zcela v režii Hodolan, hosté se takřka nedostali k vážnějšímu ohrožení branky. Již v 10. minutě mohl z penalty otevřít skóre Alka, gólman však vystihl směr jeho střely, vyrazil ji na tyč a následnou Alkovu dorážku zlikvidoval také. První branka padla na konci úvodní patnáctiminutovky, když Krajc pronikl po pravé straně a jeho střela skočila s dopomocí obrany hostí nakonec v síti. Za další dvě minuty se ideálně uvolnil Dušek, kličkou do protipohybu oklamal brankáře a byl z toho druhý gól.

Tentýž hráč měl dvě další dobré šance i v následujících minutách. Nejprve však jeho technická střela mířila těsně mimo, poté po závaru v šestnáctce Šumvaldu pomohla hostům tyč. Hned z protiútoku se zrodila jediná vážnější příležitost hostů. Brankář Bojkovský poněkud podcenil střelu z dálky a míč se odrazil od břevna.

Deset minut před přestávkou domácí perfektně zakombinovali na jeden dotek, Krajc našel úplně volného Alku, na něj čekala už jen zcela prázdná branka a bylo to 3:0. Těsně před poločasovým hvizdem zužitkoval své uvolnění Krajc mazáckou střelou po zemi a Sigma odcházela do šaten se čtyřgólovým náskokem.

I po pauze vtrhli domácí na svého soupeře dost zostra a již ve 48. minutě se dostal do samostatného úniku Študent. Jeho střelu však gólman hostů Vybíhal stačil pravou rukou vyrazit. V minutě padesáté šesté domácí po rychlé akci zaskočili šumvaldskou obranu a Kaczmarczyk přidal dnešní pátou branku. Za další dvě minuty skóroval znova Alka a o dnešním zápase bylo jasně rozhodnuto.

Tato situace se pak projevila i v dění na hřišti a Hodolany se už tolik nehnaly do útoku. Takže i hosté se občas dostali na dostřel domácí svatyně, ale žádnou vyloženou šanci si nevypracovali.  Naopak domácí se i přes mírné zvolnění dostávali do dalších gólových příležitostí. Mnohé z nich zneškodnil šumvaldský brankář, který i přes obdržené góly byl nejlepším hráčem hostů, zbytek domácí promarnili hrou na krásu a snahou kombinačně zakončit i ty herní situace, které volaly po střele.

FC Sigma Hodolany – SK Šumvald 6:0 (4:0)

Branky: 14. a 44. Krajc, 16. Dušek, 35. a 58. Alka, 56. Kaczmarczyk. ŽK: 63. Štěpánek – 13. Kuraj.

Rozhodčí: Ženožička – Švancara, Mazal. Diváci: 340.

Hodolany: Bojkovský – Pospíšil, Sládek, Charamza, Dušek, Duba, Krajc, Alka, Mráček, Fiala, Špičák – Čechovský, Koutný, Kaczmarczyk, Študent, Štěpánek.

Šumvald: Vybíhal  – Kupka P., Kupka J., Štencl, Bartoněk, Čamek, Kratochvíl, Grohar, Kubík, Večeřa, Brada – Nerušil, Kuraj, Opíchal, Kyselý, Kolda. Trenér: Kyselý.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Šumvald potrénoval v Hodolanech na výlov"