V nadstavbové části nejvyšší volejbalové soutěže žen se na olomoucké palubovce odehrálo středomoravské derby, v němž se přerovský celek mohl pokusit zkomplikovat cestu domácího týmu za druhou příčkou v tabulce. Po nevýrazné první sadě však vysokoškolačky suverénně ovládly zbytek zápasu a zaslouženě bez ztráty jediného setu zvítězily.

Úvodní set byl oboustranně neurovnaný s množstvím nepřesností a především zkažených servisů. Oba týmy se několikrát prostřídaly v těsném vedení (11:9, 15:17, 19:18). Do koncovky šli sice v o něco výhodnější pozici hosté (19:20), Olomoučanky však při servisu Dumančićové otočily na 24:20 a druhým proměněným setbolem získaly sadu pro sebe.
Zisk prvního dějství domácí hráčky uklidnil a po několika úvodních výměnách druhé části šly opět do trháku, tentokrát při podání Závodné – 5:5, 11:5. Přerov už ztrátu smazat nedokázal, i když se několikrát přiblížil až na rozdíl tří míčů (15:12), ale od stavu 18:14 utrpěl další bodovou šňůru na 24:14, tentokrát při servisu domácí kapitánky Dudové, což set definitivně rozhodlo.
Třetí sadu zahájila série podání Dumančićové (2:3, 8:3) a poslední naděje Prechezy na zdramatizování duelu začaly citelně uvadat. Definitivní rány jim zasadily servírující Dedíková (10:7, 14:7) a Závodná (14:8, 19:8). Hosté nakonec získali ve třetí části utkání jen čtrnáct výměn a potřetí v sezoně podlehli Olomouci hladce 0:3.
První set vypadal z naší strany ještě dobře a rozhodly jej naše chyby kolem dvacítky. Zhruba po setu a půl jsme ale úplně odešli. Měli jsme obrovské problémy v útoku hlavně středem, zatímco soupeř měl útok velmi slušný, takže jsme nestíhali ani v obraně,“ hledal hlavní příčiny porážky přerovský kouč Libor Gálík.
První set byl vyrovnaný, z naší strany tam bylo hodně nervozity a chyb. Pak jsme se uklidnili a dá se říct, že jsme až na pár momentů měli zbytek zápasu pod kontrolou,“ řekl domácí lodivod Jiří Teplý.
Do druhé půle extraligové nadstavby vstoupí vysokoškolačky klíčovým utkáním o druhé místo v tabulce před blížícím se play-off. Hrát se bude ve čtvrtek 3. března od 18 hodin.

VK UP Olomouc – VK Přerov Precheza 3:0 (21, 16, 14)

Rozhodčí: Kostka, Zimmermann. Čas: 69 minut. Diváků: 350.
Olomouc: Závodná, Dudová, Košická, Dumančićová, Kubová, Dedíková, libero: Hronová.
Přerov: Tomášeková, Kubínová, Cebáková, K. Kohoutová, Svobodová, L. Kohoutová, libero: Vodičková, střídaly: Rašková, Šťastná, Šebetovská.

Text: Adam Fritcher, foto: Jiří Novotný.