BelkoviceHanoviceHlavni

Že fotbalový život dokáže připravit situace, za které by se nemuseli stydět ani scenáristé z Hollywoodu, se mohli na vlastní oči přesvědčit diváci, kteří v sobotu  dorazili na bělkovické hřiště. V předposledním kole I. A třídy „A“ se zde představily Haňovice a v podstatě to byl souboj o druhou příčku v tabulce.

Na světelném ukazateli naskakuje  85. minuta a domácí tým střídá. Dolů z hřiště jde kapitán Stach a svou pásku předává hráči, který čeká u lajny a na trávníku stráví posledních pět minut své fotbalové kariéry. Je jím Roman Theimer, dlouholetá opora místního klubu, a toto je jeho rozlučka se spoluhráči a diváky.

Ač už ve svém věku pochopitelně neoplývá takovou rychlostí, jaká jej zdobila v předešlých letech, nastupuje na hrot útoku a s jasným cílem – dej gól. Jenže toto není benefiční zápas! Tohle je ostré mistrovské utkání a hosté se s průběžnou jednobrankovou ztrátou nechtějí smířit. Což bylo patrné hned vzápětí, protože před domácí svatyní bylo hodně dusno, když míč z levé strany prošel podél brankové čáry, ale nikdo z haňovických hráčů jej nestačil dorazit do sítě.

A pak přichází okamžik jakoby vystřižený z červené knihovny. V poslední minutě míří přihrávka na Theimera, ten přelstí svého strážce, chytrým nadýchaným obloučkem přehazuje gólmana hostí a míč končí v síti. „Kaštan“ (což je jeho přezdívka) tak střílí pojistnou branku, v euforii stahuje dres přes hlavu a končí na zemi v objetí svých přejících spoluhráčů.

Poslední domácí výhra se však nerodila lehce, protože i dnes musel trenér Michal Sklenář čarovat se soupiskou: „Sezónu dohráváme v improvizované sestavě, dnes nastoupili čtyři dorostenci, ale na druhou stranu se tímto způsobem zapracovávají do sestavy, za což jsem paradoxně rád.“ Podobně na tom ovšem byli i hosté. „Máme strašně moc zraněných nebo potrestaných hráčů a je složité poskládat základní sestavu. Z tohoto pohledu jsem rád, že tento ročník už pomalu končí, protože dohráváme s klukama z dorostu. V posledních zápasech se nám točí v sestavě hodně hráčů, a proto i ty výsledky nejsou optimální,“ postesknul si po utkání trenér Kohout.

Bělkovičtí začali zápas hodně zostra, v první čtvrthodině si vypracovali dobré šance,  ale ani Arbeit a ani Krzyžánek na brankáře Gála nevyzráli. Doposud nevýrazní hosté pak zahrávali roh, balón propadl přes celou obranu až k Uvízlovi, který je uklidil do branky.

Srovnat stav zápasu mohl Miroslav Sklenář, jeho pěknou střelu ze střední vzdálenosti však brankář vytěsnil na roh. Deset minut před poločasovým hvizdem se řítil na branku Haňovic Krzyžánek, ale v rozhodující chvíli se mu s dopomocí hostujícího obránce zamotal míč pod nohy.

Neproměněné šance mohly domácí borce zamrzet, protože chvilku před koncem poločasu hosté zahrozili z ojedinělého brejku a střela Tomáše Přikryla jen těsně minula Axmanovu bránu.

Bělkovický trenér vyslal do druhé půle do boje dorostence Konečného a s jeho příchodem se hra domácích notně oživila. Tento talentovaný hráč posílil ofenzivu, ale že umí i bránit, ukázal v 56. minutě, kdy skluzem zlikvidoval jednu z šancí Haňovic.

O pár vteřin poté bylo srovnáno,  když Miroslav Sklenář poslal prudký centr do šestnáctky hostů a Krzyžánek jej usměrnil za gólmanova záda. Za dalších deset minut dochází k výsledkovému obratu, protože Arbeit zužitkoval rozehrání standardní situace a hlavičkou poslal domácí tým do vedení.

Dnes rozhodly standardní situace, protože v podstatě všechny góly padly z nich. Ty dva góly, které jsme po nich dostali, mě mrzí a to jsem hráčům po zápase i vytknul. Je pravda, že v začátku zápasu jsme mohli prohrávat už 3:0, ale na druhou stranu jsme mohli v poločase odcházet do šaten s dvoubrankovým náskokem a zápas by se pak vyvíjel úplně jinak,“ hodnotil hostující trenér dnešní zápas.

Závěrečné minuty utkání byly poznamenány snahou obou týmů vstřelit branku a duel byl tak dramatický až do samého konce. V něm se nakonec přeci jen prosadili domácí a upevnili tak svou pěknou pozici v tabulce. Domácí kouč byl samosebou spokojený, nejen s dneškem ale s celým letošním ročníkem: „Sezóna je velmi úspěšná, je úspěšnější než jsme čekali. Když jsem byl jmenován trenérem, chtěl jsem hrát o klidný střed tabulky, ale nakonec bojujeme o druhou příčku, kterou bychom chtěli v posledním zápase v Lošticích potvrdit. V posledním domácím zápase jsme navíc nechali se rozloučit s fotbalovou kariérou našeho dlouholetého kapitána, který to podtrhnul krásným gólem.

A o své pozápasové dojmy se podělil i Roman Theimer: „Pocity po dnešku jsou nádherné. Jsem rád, že jsem mohl ukončit kariéru na domácím hřišti a rozloučit se ve vítězném zápase, v němž jsem navíc vstřelil pojistný gól. Je to prostě úžasné. V tomto klubu jsem prožil dlouhou a pestrou kariéru a těší mě, že se teď mohu angažovat i u mládeže a něco je ze svého umění i naučit!

SK Bělkovice-Lašťany – TJ Doubrava Haňovice 3:1 (0:1)

Branky: 58. Krzyžánek, 68. Arbeit, 90. Theimer – 18. Uvízl. ŽK: 15. Hložánka, 26. Sklenář Michal, 90. Theimer – 29. Přidal V., 44. Cink.

Rozhodčí: Boháč – Zavřel, Brázdil. Diváci: 120.

Bělkovice-Lašťany: Axman – Horčičák, Stach (85. Theimer), Zdráhal, Vrána, Hložánka (46. Konečný), Sklenář Mir., Dittrich (66. Frýba, 89. Gaťařík), Arbeit, Krzyžánek, Sklenář Michal. Trenér: Sklenář Michal.

Haňovice: Gál – Procháska, Sobota (37. Přikryl L.), Přidal V., Přidal P., Uvízl, Zavadil (Grossmann), Vilímec, Přikryl T., Cink, Krátký. Trenér: Kohout.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Ukázková derniéra"