Nadcházejícího Mikuláše nebraly prvoligové basketbalistky SK UP Olomouc na lehkou váhu a soupeřkám v obou zápasech nadělily o prvním prosincovém víkendu pěknou výsledkovu nadílku. Po sobotním suverénním vítězství nad BC Benešov (78:59) přivítaly na palubovce Sportovní haly béčko BK Strakonice a i v tomto zápase daly domácí hráčky najevo, že s poslední příčkou v tabulce se rozhodně nehodlají smířit.

SK UP Olomouc – BK Strakonice B 82:57 (18:17, 48:31, 62:39)

Začátek utkání vyšel lépe hostujícím dívkám hrajícím ve žlutých dresech, které po necelých prvních pěti minutách vedly 5:11. Domácí trenér si poté vzal oddechový čas a provedl jednu změnu v sestavě, což se ukázalo jako dobrý taktický tah, protože domácí basketbalistky dokázaly ještě do konce této čtvrtiny otočit výsledek ve svůj prospěch. Nemalou zásluhu na tom měla i hráčka Inochovská, když mnoho jejích podkošových průniků končilo bodovým úspěchem.

Rozhodující částí se ukázala být druhá čtvrtina zápasu, protože v ní si SK UP vytvořil velký náskok, který si pak v pohodě navyšoval až do konce zápasu. V domácím dresu projevovala zdravou drzost hlavně Burzová, která často neohroženě pronikala hostující obranou a své útoky úspěšně zakončovala.

Po poločasové přestávce byla hra na obou stranách chvílemi poněkud chaotická a k vidění byly spíš osobní souboje než technický basketbal. Při jednom ze soubojů byla tvrdě atakována domácí Pilátová a musela být střídána. Bylo evidentní, že ji zákrok hodně bolel, protože na střídačce došlo i na slzičky na její tváři.

Poslední čtvrtina utkání se vlastně jen dohrávala  z nutnosti, protože domácí hráčky měly pořád k dispozici velký náskok a když už se mohlo zdát, že dívky ze Strakonic by chtěly dnešní zápas výsledkově zdramatizovat, domácí Inochovská dala v rozmezí necelé minuty dva úspěšné trojkové pokusy  a každému bylo jasné, že vysokoškolačky za tento víkend odehrají dva vítězné zápasy.

Soupiska SK UP Olomouc:  Kohlová, Horáková M., Horáková V., Holubová, Valentová, Burzová, Chodilová, Plášková, Pilátová, Inochovská, Lachnitová, Čepelková. Trenér: Kohout.

Soupiska BK Strakonice B: Reisingerová, Šindelářová, Filková, Tomanová, Hříbalová, Lukešová, Brucklerová, Kramlová, Babková R., Banková L. Trenérka: Pichlerová.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Úspěšný basketbalový víkend olomouckých vysokoškolaček"