FOTO: Úspěšný basketbalový víkend olomouckých vysokoškolaček

Nadcházejícího Mikuláše nebraly prvoligové basketbalistky SK UP Olomouc na lehkou váhu a soupeřkám v obou zápasech nadělily o prvním prosincovém víkendu pěknou výsledkovu nadílku. Po sobotním suverénním vítězství nad BC Benešov (78:59) přivítaly na palubovce Sportovní haly béčko BK Strakonice a i v tomto zápase daly domácí hráčky najevo, že s poslední příčkou v tabulce se rozhodně nehodlají smířit.

SK UP Olomouc – BK Strakonice B 82:57 (18:17, 48:31, 62:39)

Začátek utkání vyšel lépe hostujícím dívkám hrajícím ve žlutých dresech, které po necelých prvních pěti minutách vedly 5:11. Domácí trenér si poté vzal oddechový čas a provedl jednu změnu v sestavě, což se ukázalo jako dobrý taktický tah, protože domácí basketbalistky dokázaly ještě do konce této čtvrtiny otočit výsledek ve svůj prospěch. Nemalou zásluhu na tom měla i hráčka Inochovská, když mnoho jejích podkošových průniků končilo bodovým úspěchem.

Rozhodující částí se ukázala být druhá čtvrtina zápasu, protože v ní si SK UP vytvořil velký náskok, který si pak v pohodě navyšoval až do konce zápasu. V domácím dresu projevovala zdravou drzost hlavně Burzová, která často neohroženě pronikala hostující obranou a své útoky úspěšně zakončovala.

Po poločasové přestávce byla hra na obou stranách chvílemi poněkud chaotická a k vidění byly spíš osobní souboje než technický basketbal. Při jednom ze soubojů byla tvrdě atakována domácí Pilátová a musela být střídána. Bylo evidentní, že ji zákrok hodně bolel, protože na střídačce došlo i na slzičky na její tváři.

Poslední čtvrtina utkání se vlastně jen dohrávala  z nutnosti, protože domácí hráčky měly pořád k dispozici velký náskok a když už se mohlo zdát, že dívky ze Strakonic by chtěly dnešní zápas výsledkově zdramatizovat, domácí Inochovská dala v rozmezí necelé minuty dva úspěšné trojkové pokusy  a každému bylo jasné, že vysokoškolačky za tento víkend odehrají dva vítězné zápasy.

Soupiska SK UP Olomouc:  Kohlová, Horáková M., Horáková V., Holubová, Valentová, Burzová, Chodilová, Plášková, Pilátová, Inochovská, Lachnitová, Čepelková. Trenér: Kohout.

Soupiska BK Strakonice B: Reisingerová, Šindelářová, Filková, Tomanová, Hříbalová, Lukešová, Brucklerová, Kramlová, Babková R., Banková L. Trenérka: Pichlerová.

01-OlomoucStrakonice.jpg02-OlomoucStrakonice.jpg03-OlomoucStrakonice.jpg04-OlomoucStrakonice.jpg05-OlomoucStrakonice.jpg06-OlomoucStrakonice.jpg07-OlomoucStrakonice.jpg08-OlomoucStrakonice.jpg09-OlomoucStrakonice.jpg10-OlomoucStrakonice.jpg11-OlomoucStrakonice.jpg12-OlomoucStrakonice.jpg13-OlomoucStrakonice.jpg14-OlomoucStrakonice.jpg15-OlomoucStrakonice.jpg16-OlomoucStrakonice.jpg17-OlomoucStrakonice.jpg18-OlomoucStrakonice.jpg19-OlomoucStrakonice.jpg20-OlomoucStrakonice.jpg21-OlomoucStrakonice.jpg22-OlomoucStrakonice.jpg23-OlomoucStrakonice.jpg24-OlomoucStrakonice.jpg25-OlomoucStrakonice.jpg26-OlomoucStrakonice.jpg27-OlomoucStrakonice.jpg28-OlomoucStrakonice.jpg29-OlomoucStrakonice.jpg30-OlomoucStrakonice.jpg31-OlomoucStrakonice.jpg32-OlomoucStrakonice.jpg33-OlomoucStrakonice.jpg34-OlomoucStrakonice.jpg35-OlomoucStrakonice.jpg36-OlomoucStrakonice.jpg

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Úspěšný basketbalový víkend olomouckých vysokoškolaček"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE