Na vodou nasáklém trávníku v Hodolanech se v neděli představil Blatec a zcela po zásluze svého soupeře deklasoval pěti brankami. Velkou zásluhu na této výhře mělo hlavně mladé útočné duo Jiří Hes a Baďura, kteří svou rychlostí a technikou dělali hodolanským zadákům značné problémy. Zmíněný Hes se navíc blýsknul hattrickem.

Zápas začali domácí docela dobře. Již v 8. minutě mohl skórovat Krajc, ale míč z dobré přihrávky Mráčka na malém vápně promáchl. Hned vzápětí se po špatném vyběhnutí brankáře Pohlídala objevil v šanci Kaczmarczyk a jeho hlavička těsně minula branku. Na konci úvodní čtvrthodiny zahrozili i hosté, přízemní střela Ďuriny z velkého úhlu mířila mimo tyče.

První branka tak nakonec padla až z penalty, kterou zkušeně proměnil Ševčík. Předcházelo jí nedorozumění domácí defenzivy, po němž byl pak pronikající hráč Blatce podražen. Další branka hostů padla ve 26. minutě. Štěpánek nestačil na rychlonohého Baďuru a jeho přesnou nahrávku dorážel do sítě Jiří Hes.

S domácím celkem to vypadalo už tak dost bledě a po půlhodině bylo ještě hůř. Zmatek před hodolanskou šestnáctkou vyřešil Martin Hes přesnou střelou k tyči a hosté vedli již o tři branky. Ke cti domácích nutno uznat, že ani za tohoto stavu nesložili zbraně. Študent se v rozmezí následných tří minut dostal několikrát k zakončení, ale jeho pokusy vždy končily nepřesnou střelou.

Pět minut před koncem úvodní půle se z velké dálky opřel do míče Ševčík a vodou nasáklý míč spolu s těžkým terénem způsobily, že Bojkovský měl co dělat, aby balon nakonec vytlačil aspoň na roh. Podobné problémy zažil na opačné straně brankář Blatce při Štěpánkově trestňáku, který byl nařízen za faul na odvážně pronikajícího Mráčka.

Minutu před poločasovým hvizdem se v šanci ocitnul Kaczmarczyk, k němuž se míč nečekaně dostal po centru z levé strany. V samém závěru uchránil domácí tým od další možné branky hlavní rozhodčí. Hodolanský gólman totiž hodně špatně rozehrál na soupeřovy kopačky, ale sudí dost necitlivě nenechal dokončit tuto akci a hvizdem ukončil první dějství.

Po deseti minutách druhé půle se černobílí příznivci konečně dočkali gólu. Z dost nenápadné akce se mezi střelce zapsal Kaczmarczyk a zdálo se, že domácí by se mohli vrátit do zápasu. Nic na tom nezměnila ani pěkná střela Baďury, s níž si však domácí brankář v pohodě poradil.

V poslední půlhodině se začalo na hřišti docela přiostřovat, objevovaly se čím dál víc tvrdší zákroky i za hranicemi pravidel. Po jednom takovém se u branky hostů strhla větší strkanice, do níž se zapojilo nemálo hráčů. Hlavní sudí byl však dost benevolentní a vše řešil jen domluvou. Což se mu nakonec málem vymstilo, protože někteří domácí hráči si začali svou frustraci vybíjet zbytečnými fauly. Hodolanský trenér pak raději z hřiště stáhnul Mráčka, při mnoha jeho zákrocích to odnášely i nohy soupeře.

Dvacet minut před koncem Blatec opět zamotal domácí obranu, první střelu mezi tyče sice ještě stačil jeden z hodolanských zadáků vyrazit, míč z následné dorážky Jiřího Hese se už ale třepotal v síti. Tentýž hráč pak přidal svoji třetí branku za dalších pět minut. Největší zásluhu však na ní měl Baďura, který znova pohodlně přesprintoval Štěpánka a Hes měl hodně snadnou práci uklidit míč do opuštěné domácí svatyně.

Hosté tedy vedli 1:5 a zápas byl rozhodnutý. Navíc po tomto gólu padl na domácí hráče totální zmar a po zbytek minut to vypadalo, jakoby byli spolu na hřišti poprvé. Skoro všechny situace řešili hodně individuálně, o nějakém kolektivním výkonu těžko hovořit. Více než fotbalu se věnovali řečnění a rozhazování rukama.

Nepěknou tečku za sportovní částí zápasu udělal pár vteřin před koncem hodolanský Štěpánek a jen tím podtrhnul dnešní špatný výkon domácích. Za rozhodnutého stavu a bez jakékoliv snahy zasáhnout míč naprosto zbytečně a hlavně brutálně poslal k zemi pronikajícího Baďuru. Zřejmě nepřenesl přes srdce, že na tohoto rychlíka prostě neměl. A přestože by se dalo argumentovat, že dnešní duel rozhodčí úplně ideálně nezvládli, jedno je jisté – takové zákroky na hřiště zkrátka nepatří a bylo by zajímavé vědět, co je v ten moment v hlavě hráče, který je schopen takto drsným způsobem sestřelit protivníka.

Pochvalu si naopak zaslouží diváci. Ti blatečtí byli pochopitelně spokojeni a své borce odměnili velkým potleskem. Pozadu nezůstali ale ani hodolanští fans, kteří i přes nepříznivý vývoj utkání neustále povzbuzovali a nechyběla ani tradiční pyro-rozlučka a společné focení s hráči.

FC Sigma Hodolany – TJ Blatec 1:5 (0:3)

Branky: 53. Kaczmarczyk – 18. (pen.) Ševčík, 26., 69. a 74. Hes J., 32. Hes M. ŽK: 29. Kaczmarczyk, 81. Mráček – 19. Ševčík. ČK: 90. Štěpánek (Hodolany).

Rozhodčí: Vláčil – Antoníček, Látal. Diváci: 260.

Hodolany: Bojkovský – Štěpánek, Švancara, Špičák, Krajc, Hloušek, Navrátil, Kaczmarczyk, Študent, Pospíšil, Mráček – Čechovský, Stojan, Duba, Koutný, Sládek, Kvapil. Trenér: Čechovský.

Blatec: Pohlídal – Hes M., Taichman, Nesvadba, Zaorálek, Kypěna, Krempl, Ševčík, Ďurina, Hes J., Baďura – Chromec, Kubíček, Grygárek, Bareš. Trenér: Bareš.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Útočné duo Blatce školilo v Hodolanech"