13-BelkoviceLostice

Poté, co si domácí borci v I.A třídě „A“ v minulém týdnu s chutí zastříleli proti Bludovu a porazili jej 5:1, je čekal soupeř z Loštic. Postavení obou týmů v průběžné tabulce signalizovalo, že i dnes by domácí tým neměl mít se svým vítězstvím problém, nakonec se však bělkovičtí radovali jen z upracované výhry, na níž se zásadně podepsala málokdy vídaná chyba brankáře soupeře.

Byl si toho vědom i domácí trenér Oldřich Sklenář: „Dnes se jednalo o remízový zápas, který rozhodla chyba gólmana. Na obě dvě strany to bylo, co se týče šancí, hodně podobné, nám ale přálo více štěstí.

První poločas mnoho zajímavých fotbalových okamžiků nenabídl. První desetiminutovka sice patřila hráčům v bílo-zelených dresech, poté se na dobře připraveném trávníku začali více prosazovat hosté. Největší šanci neproměnil pár minut před poločasovou přestávkou bělkovický Kluka, který nedokázal překonat gólmana hostů Václava.

Druhá půle byla fotbalově přeci jen trochu zajímavější. Nejprve domácí Dittrich pěkně individuálně pronikl k brance soupeře, ale těsně před zakončením mu míč odkopla loštická obrana. O výsledku zápasu pak rozhodla 53. minuta. Domácí tým rozehrával standardní situaci a dlouhý nákop takřka z poloviny hřiště poslal Zeman před branku soupeře natolik šikovně, že dezorientovaný loštický gólman míč neudržel v rukavicích a ten mu proplachtil až do branky.

Tým z Loštic po této nešťastné brance však nesložil zbraně a svého soupeře několikrát zatlačil před vlastní bránu. Jenže k úspěšnému zakončení scházel někdy klid a někdy štěstí. Domácí své vedení mohli pojistit patnáct minut před koncem zápasu, ale nebezpečí ze závaru v šestnáctce nakonec naněkolikrát odvrátil loštický brankář.

Poslední šanci na srovnání skóre spálili hosté v 85. minutě, když loštický Byvan poslal svou střelu z bezprostřední blízkosti těsně nad břevno. Zbytek zápasu pak probíhal v poněkud emočně vypjatější atmosféře, ke které napomohl i hlavní sudí svými některými rozhodnutími během celého zápasu. A snad proto také, když seznal, že se mu finále zápasu začíná vymykat z rukou,  nastavil jen jednu jedinou minutu, přestože během druhé půle došlo k několikerému střídání a ošetřování.

SK Bělkovice-Lašťany – SK Loštice 1:0 (0:0)

Branka: 52. Zeman.  ŽK: 85. Fryba – 32. Ďurček, 89. Pihák.

Rozhodčí: Habich – Bartoněk, Petr.

Bělkovice-Lašťany: Vidrman – Zeman, Dittrich, Zdráhal, Svrčina, Vlasák (76. Vinkler), Sklenář Miroslav, Forejt, Hložánka, Kluka (46. Stach, 82. Fryba), Sklenář Michal. Trenér: Sklenář O.

Loštice: Václav – Pihák, Hejný, Fialel, Ďurček, Dajčar, Dluhý-Smith T., Morávek (74. Mikeš), Másilko, Pekarovič, Byvan. Trenér:  Dluhý-Smith R.

Okomentuj jako první článek "FOTO: V Bělkovicích-Lašťanech rozhodla o výsledku fatální chyba gólmana Loštic"