CernovirPasekaHlavni

Nováček I. A třídy „A“ tým SK Paseka si vede v této soutěži doposud docela dobře a ve 20. kole zajížděl do Černovíra na hřiště dosavadního lídra. Na podzim Paseka prohrála domácí zápas 2:4, takže měla co napravovat.

Černovírští, kteří by mohli pomýšlet na postup o soutěž výš, však začali zápas zostra. Již ve 4. minutě podnikli rychlý útok po pravé straně, na centrovaný míč si naskočil Havelka a jeho hlavička zapadla přesně podél tyče do branky hostí. Druhou branku mohl po deseti minutách přidat Zachar, který při svém průniku obešel i brankáře Martináka, ale následnou střelu z úhlu pasecká obrana s přispěním brankové konstrukce odvrátila na roh.

Co se nepovedlo Zacharovi, napravil za další dvě minuty Zapletal. Černovírský Petrů nejprve zpracoval v šestnáctce hostů míč, přihrál jej Zapletalovi,  a ten umístěnou střelou přidal druhou domácí branku. Černovír měl tedy zápas dobře rozehraný. Jenže…

Za necelé dvě minuty se pasecký Mako ocitnul sám před Sedlářem a svoji šanci bezezbytku zužitkoval – 2:1.  Klid do domácích řad mohl vlastně hned vzápětí přinést Zachar, ale nařízený pokutový kop neproměnil.

Na konci první půlhodiny došlo k velké strkanici mezi hráči obou týmů. Při zahrávané standardní situaci měl Pulkert kolizi s gólmanem Paseky, do které se pak – snad po vzoru hokejové NHL – vložilo nejprve cca pět hráčů hostů, což vyprovokovalo i pár domácích borců, a vypadalo to na boj nefotbalovými prostředky. Rozvášněné hlavy nakonec mírně vychladly a hlavní sudí neudělil kupodivu ani jednu žlutou kartu.

Dnešní domácí smolař Zachar měl další dobrou příležitost ke skórování na své noze ve 33. minutě, ale i tentokrát zklamal v zakončení. S blížícím se koncem poločasu začali hosté čím dál víc vystrkovat růžky a to se jim vyplatilo. Jejich branka ve 41. minutě sice ještě nebyla pro ofsajd uznána, ale srovnání stavu se nakonec dočkali. Minutu před půli Sedlář při výběhu místo míče trefil útočníka Paseky a nařízenou penaltu bezpečně proměnil František Kučera.

Domácí tým tak přišel do poločasu o dvoubrankové vedení a vlastně se začínalo hrát nanovo. „Sice bojujeme, ale v mnoha momentech jsme schopni vrátit soupeře do zápasu sami. A i když si vytvoříme šance, nedokážeme je proměnit. A snad nám chybí i kousínek toho štěstí, které jsme naopak měli například v Majetíně“, posteskl si po utkání domácí kouč.

Druhý poločas začali lépe hosté a v 52. minutě mohli přidat další branku. Centrovaný míč byl lehce tečován těsně před černovírským brankářem, který měl ale štěstí, protože teč směřovala přímo do jeho náruče. O chvíli později zahrávala Paseka rohový kop a Sedlářovi tentokrát pomohlo břevno.

Další branka mohla padnout po hodině hry. Technickou Pulkertovu střelu k tyči stačil brankář Martinák vyrazit, dorážka Zachara mířila už už  do branky, ale Petr Vojtášek na brankové čáře ještě stačil odvrátit jistý gól.

I v následujících minutách se hra přelévala ze strany na stranu a pro divácké oko byla jistě atraktivní. Hosté mohli jít do vedení v 67. minutě, ale střídající Geier ač nikým netísněn se mezi tyče netrefil. Udeřit mohlo hned vzápětí na opačné straně, když akci smolaře Zachara znova na brankové lajně odvracel Zdeněk Demeter.

Domácí tým se snažil v posledních minutách rozhodnout zápas ve svůj prospěch a mohutně se tlačil do útoku, toto úsilí však zbrzdilo vyloučení Zapletala po druhé žluté kartě. Jeho pokus vykoledovat si penaltu však byl až příliš ochotnický.

V normální hrací době tak skončil zápas remízou a na řadu přišly pokutové kopy. V nich byli úspěšnější nakonec domácí a za penaltovou výhru si do tabulky připsali dva body.

Slovan Černovír – Paseka 2:2 (2:2), pen. 4:3

Branky: 4. Havelka, 16. Zapletal – 17. Mako, 44. (pen.) Kučera F.. ŽK: 27. Vyroubal, 56. Špička, 77. Zapletal – 19. Vojtášek J., 24. Hloušek. ČK: 85. Zapletal (druhá ŽK).

Rozhodčí: Motal – Jelínek, Petrásek. Diváci: 125.

Černovír: Sedlář – Ježo, Špička, Vyroubal, Petrů, Láner, Pulkert, Kundrt, Zachar (87. Dočkal), Havelka, Zapletal. Trenér: Petrů.

Paseka: Martinák – Hloušek (78. Janoušek), Vojtášek P., Demeter Z., Demeter R., Laurin (54. Geier), Kučera F., Kučera Jar., Vojtášek J., Mako, Popelka (54. Kučera Jiří). Trenér: Michalík.

Okomentuj jako první článek "FOTO: V Černovíře rozhodovaly penalty"