FOTO: V derby dominovaly Bohuňovice

Ve druhém kole I. A třídy „A“ se hrálo místní derby sousedních vesnic, jejichž názvy navíc začínají na stejné písmeno. Shodou okolností také oba týmy v kole předchozím naplno bodovaly a vždy bez inkasované branky. Duel letitých rivalů nakonec zvládli lépe domácí a po zásluze jednoznačně vyhráli.

Spokojen byl pochopitelně i impulzivní domácí trenér, který u mužstva před nedávnou dobou již jednou působil: „Na obou stranách bylo cítit, že tento zápas berou kluci jako prestižní derby a i proto jsem rád, že jsme dnes vyhráli. Vím, že moji svěřenci umějí hrát i lepší fotbal, tato výhra je však důležitá hlavně z hlediska motivace.

Skoro celá první půle nebyla pro diváky moc atraktivní. Hosté se museli obejít bez pár svých opor, a tak se s několika dorostenci v sestavě snažili hrát hlavně na jistotu. Míč se vyskytoval většinou ve středu hřiště, větší šance k vidění nebyly.

Teprve v posledních pěti minutách Bohuňovice několikrát pořádně zatlačily po své levé straně a gólman Axman měl najednou plné ruce práce. Nejprve si musel poradit se střelou zpoza šestnáctky, poté po průniku Vašenky kryl jeho ránu z ostrého úhlu. Hned vzápětí znova unikl hostující obraně Čáp, ale střela s opačnou falší mířila nad břevno.

Domácí se vytoužené změny skóre nakonec dočkali minutu před přestávkou. Nedůslednost Bělkovic ve středu pole vedla ke ztrátě míče a k protiútoku Čápa. Ten míč potáhl až do pokutového území, kde jej zadáci hostů nedokázali pokrýt, zpětnou přihrávkou našel Machalu a jeho přízemní střela se zastavila až v síti.

Poločasovou pauzu „zpestřilo“ divákům počasí, nad hřištěm se totiž prohnala vydatná dešťová přeháňka doprovázená mírným bouřením. Podobnou atmosféru zřejmě vyvolal v kabině i trenér hostů, protože ti se hned na začátku druhého poločasu vrhli do útočení a dlouhé minuty se hrálo hlavně na polovině Bohuňovic.

Jenže branka padla nakonec na opačné straně. Domácí předvedli bleskovou akci, kdy dlouhý výkop domácího brankáře prodloužil Veselský na Vašenku, ten se v koncovce nemýlil a vsítil druhý bohuňovický gól.

Kontaktní branku měl na své hlavě Miroslav Sklenář hned za dalších pár vteřin. Centr z levé strany mu však sklouznul po čele a místo pořádné rány se zrodil jen takový podivný oblouček. A navíc se potvrdilo nepsané fotbalové pravidlo „nedáš-dostaneš“. Domácí tým zapresoval na polovině soupeře, bělkovická defenzíva zazmatkovala a v podstatě darovala míč Aleši Fryčákovi. A poslat míč do zcela odkryté brány už nebyl pro něj žádný problém.

Poté už bylo hodně pravděpodobné, že domácí si svou výhru pohlídají, trenér Alexijevič navíc postupně prostřídával všechny zbývající hráče na lavičce. Bělkovice se sice ještě snažily o ohrožení branky, jedinou pěknou akci jim ale překazil domácí gólman. Na pěknou táhlou střelu ze střední vzdálenosti, která mířila do šibenice, však dobře viděl a stačil ji vyškrábnout na roh.

Závěr zápasu pak už proběhl celkem v klidu, takže domácí podruhé zvítězili a znova s nulou. Trenér Alexijevič po zápase ocenil i výkon hostů: „Musím pochválit i soupeře, který hrál poctivě a férově a z brejkových situací se nás snažil překvapit. My však dobrým a zodpovědným přístupem nepovolíme protivníkovi vytvořit si moc šancí.

Že toto utkání berou oba týmy trochu více prestižněji, bylo jasné i po závěrečném hvizdu. Zatímco hosté rychle zmizeli v šatně, domácí si s diváky vychutnávali výhru a připravili si i speciální pokřik. Za jeho úplnou správnost autor tohoto textu však neručí :-).

Po domácím derbíčku – posedíme chviličku,

oslavíme tři body – nedostanou nás z hospody.

Teď se Bělky seberte – ze státní odejděte,

my jsme tady domácí – co body doma neztrácí.

Bohuňovice, Bohuňovice, ty to válí, ty vám to tam nakutálí…

TJ Sokol Bohuňovice – SK Bělkovice-Lašťany 3:0 (1:0)

Branky: 44. Machala, 70. Vašenka, 74. Fryčák A. ŽK: 60. Fryčák Martin, 62. Štýbnar – 47. Vinkler T., 78. Vinkler M., 82. Gaťařík.

Rozhodčí: Malčánek – Šteier, Borůvka. Diváci: 350.

Bohuňovice: Telíšek – Král (61. Veselský), Horák, Machala, Kouřil, Štýbnar, Fryčák Martin (90. Klobouček), Čápek, Vašenka (86. Gold), Fryčák A. (88. Riedl), Fryčák Mojmír (82. Fryčák D.). Trenér: Aleksijevič.

Bělkovice-Lašťany: Axman – Korec, Zdráhal, Horčičák (66. Frýba), Vinkler M., Hložánka, Sklenář Mir., Konečný (46. Gaťařík), Dittrich (70. Pavlita), Vinkler T. (57. Vrána), Sklenář Michal. Trenér: Sklenář.

Foto: Jiří Novotný.

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/103051166887296915412/albumid/6318773545765193681?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..