FOTO: V Dolanech rozhodla až šestá série pokutových kopů

Krajský přebor pokračoval o tomto víkendu jedenáctým kolem a na hřišti v Dolanech byl za krásného počasí k vidění souboj týmů, které v průběžné tabulce dělil jediný bod. Domácí celek vstřelil v minulých dvou zápasech celkem devět gólů, přerovská Viktorka zase v předchozím kole deklasovala šesti brankami Dubicko. Ostrostřelci z obou týmů však tímto zřejmě vyplýtvali svou munici, protože v normální hrací době dnes branka nepadla.

Zápas tak nakonec rozhodla penaltová loterie, v níž byli úspěšnější hosté a domů si vcelku po zásluze odvezli cenné dva body. V prvním poločase totiž byli jednoznačně lepším týmem, některé herní situace však řešili hodně špatně a navíc jim chybělo i kousek štěstí v koncovce. Domácí celek se do zápasu dostal až ve druhé půli, kdy se mu podařilo vyrovnat hru, gólových šancí v této části utkání však k vidění na obou stranách moc nebylo.

První pětačtyřicetiminutovka se většinou odehrávala na polovině domácího celku a tlak hostů vedl i k dobrým brankovým příležitostem. Ve 23. minutě fauloval Jíša a z následného přímého kopu pomohla domácímu gólmanovi branková konstrukce. V minutě třicáté čtvrté kopala Viktorka rohový kop, míč z něj se snášel přímo do branky, ale Chlanda jej s pomocí břevna vytlačil ven. Pár minut nato se po dlouhém autovém vhazování dostal k hlavičce přerovský Bubeník, Chlanda však předvedl výborný postřeh a balón vyrazil nad bránu.

Neproměněné brankové příležitosti hostů pomalu vracely domácí tým zpátky do hry a pět minut před koncem se konečně objevil náznak jejich první šance. Chvíli poté zahrávali hosté sérii rohových kopů a míče posílané na přední tyč působily domácí defenzivě značné potíže. Při posledním z nich pak Blažkovského dorážka užuž mířila do brány, ale na lajně stojící Jíša byl proti a vykopl balón zpět do pole. Krátce před přestávkou se v dobré pozici objevil Čapek, střela z první mířila mimo.

Druhá půle byla herně sice vyrovnanější, ale zase chudší na brankové příležitosti. Domácí celek se párkrát dostal k ohrožení přerovské svatyně, vyložená gólovka to však skoro nikdy nebyla. V 69. minutě se povedenou střelou blýsknul Čapek, ale ani ta neskončila v síti.

Pár dobrých šancí měli i hosté. Hrabalovy nůžky z malého vápna v 55. minutě domácí brankář skvěle vyrazil, míč z dobře kopnutého rohu dvacet minut před koncem skončil po dorážce vedle tyče.

S blížícím se koncem zápasu bylo čím dál víc zřejmé, že zápas spěje k penaltám, hra začala být oboustranně opatrnější a hosté také mírně natáhli čas dvojím střídáním. V penaltovém rozstřelu se prvních osm exekutorů nemýlilo. Pak neproměnily svoji penaltu Dolany a podobně se „zadařilo“ i hostům. Zápas tak nakonec rozhodla až šestá série – nejprve Machalický vystihnul směr míče a vyrazil jej, Chlanda pak sice zvolil správnou stranu, ale na přízemní střelu k tyči nedosáhnul.

FC Dolany – 1. FC Viktorie Přerov 0:0, penalty 4:5

ŽK: 27. Liška, 50. Čapek – 74. Chuda.

Rozhodčí: Kašpar – Motal, Machala. Diváci: 100.

Dolany: Chlanda – Kubeček, Jíša, Vrána, Kvapil (59. Hrabálek), Liška (67.Smítal), Pekař, Bergmann, Čapek, Grézl, Doubrava. Trenér: Navrátil.

Přerov: Machalický – Bogdaň, Grečmal (68. Rybka), Bubeník, Chuda, Bielko, Blažkovský, Horák (84. Tomek), Zimčík (88. Koutný), Hrabal, Václavíček. Trenér: Švehlík.

Foto: Jiří Novotný.

01-DolanyPrerov.jpg02-DolanyPrerov.jpg03-DolanyPrerov.jpg04-DolanyPrerov.jpg05-DolanyPrerov.jpg06-DolanyPrerov.jpg07-DolanyPrerov.jpg08-DolanyPrerov.jpg09-DolanyPrerov.jpg10-DolanyPrerov.jpg11-DolanyPrerov.jpg12-DolanyPrerov.jpg13-DolanyPrerov.jpg14-DolanyPrerov.jpg15-DolanyPrerov.jpg16-DolanyPrerov.jpg17-DolanyPrerov.jpg18-DolanyPrerov.jpg19-DolanyPrerov.jpg20-DolanyPrerov.jpg21-DolanyPrerov.jpg22-DolanyPrerov.jpg23-DolanyPrerov.jpg24-DolanyPrerov.jpg25-DolanyPrerov.jpg26-DolanyPrerov.jpg27-DolanyPrerov.jpg28-DolanyPrerov.jpg29-DolanyPrerov.jpg30-DolanyPrerov.jpg

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: V Dolanech rozhodla až šestá série pokutových kopů"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE