Ve 21. kole III. třídy mužů se v neděli na hodolanském stadionu utkali domácí borci s béčkem nedalekých Bohuňovic. Po nepříliš výrazné první půli nakonec dovedli zápas do suverénního vítězství a potvrdili tak, že v nejvyšších patrech tabulky pobývají naprosto zaslouženě.

Úvodní minuty utkání naznačily, že se utkávají družstva z opačných pólů tabulky. Hodolany jednoznačně přehrávaly svého soupeře a v prvních deseti minutách mohly třikrát skórovat. Jenže Charamzovu hlavičku zblízka, Dubovu tutovku po nádherné křížné přihrávce i zakončení Študenta o tři minuty později dokázal brankář Hodoň zneškodnit.

Gólu se domácí příznivci dočkali až po výstavní střele Špičáka, která provětrala pavučinky v brankové konstrukci. Za další dvě minuty se přes svého strážce prodral Konvička a v pokutovém území jej pak nedovoleně atakoval Jurčík. Nařízenou penaltu faulovaný Konvička bezpečně proměnil a zdálo se, že domácí dokráčí k další pohodové výhře.

Ve 23. minutě po povedené kombinaci vstřelili další branku, ta však pro ofsajd nebyla uznána. Dočasnou zápletku do průběhu zápasu vnesl ve 27. minutě Smilovský, který střelou po zemi snižoval na poločasových 2:1.

Pět minut před přestávkou mohl ještě navýšit domácí vedení agilní Konvička, ale jeho zakončení těsně minulo pravou tyč bohuňovické brány. Tentýž hráč nevyzrál na brankáře hostů ani krátce po zahájení druhého poločasu a za další minutu nedokázal dotlačit míč do sítě po závaru ani Kaczmarczyk.

Nevyužité domácí šance nakonec znamenaly, že hosté dokázali srovnat skóre, když v 51. minutě Havlíček přeloboval Čechovského. Jenže krátce nato se k zahrávání trestného kopu postavil Štěpánek a přesnou střelou k tyči poslal domácí tým znova do vedení. Od tohoto okamžiku byly Hodolany víceméně pánem na hřišti a začaly přidávat i další góly. V 67. minutě pojistil domácí vedení umístěným zakončením Stojan a za další dvě minuty dorážel do odkryté branky míč Duba, který se k němu dostal po vyražené pumelici Študenta.

Hodolanský brankostroj zastavil na chvíli hostující Jurčík, který využil nepřehledné situace a upravil dočasný stav na 5:3. Domácí po této brance mohutně protestovali, protože byli přesvědčeni, že padla po takřka totožné ofsajdové situaci jako jejich neuznaný gól v prvním poločase.

Klid do domácích řad vnesl hned vzápětí Študent, který mazáckou střelou našel mezeru mezi tyčí branky a postavením bohuňovického gólmana. Hodně povedenou a rychlou akci předvedly Hodolany pět minut před koncem. Čechovský kousek za hranicí šestnáctky odvracel míč před dotírajícím útočníkem a nakopl jej hodně dopředu. Tam si na tento nákop naběhl Stojan a rázem se ocitnul v šestnáctce soupeře. Vyslal zpětnou přihrávku na Dubu, tu však Hodoň dokázal zlikvidovat. Krásný fotbalový kousek!

Suverénní domácí výhru pak stvrdil krátce před koncem zápasu Kaczmarczyk, takže tribuna domácích fandů mohla po závěrečném hvizdu hlavního sudího připravit svým hráčům tradiční pyromanskou oslavu :-).

FC Sigma Hodolany – TJ Sokol Bohuňovice „B“ 7:3 (2:1)

Branky: 11. Špičák, 13. (pen.) Konvička, 55. Štěpánek, 72. Stojan, 74. Duba, 84. Študent, 90. Kaczmarczyk – 27. Smilovský, 51. Havlíček, 82. Jurčík. ŽK: 56. Kaczmarczyk, 63. Hank – 16. Ťuka, 70. Gold.

Rozhodčí: Kamler – Mazal, Dvořák. Diváci: 310.

Hodolany: Čechovský – Konvička, Štěpánek, Švancara, Kaczmarczyk, Charamza, Špičák, Študent, Sládek, Duba, Pospíšil – Kubíček, Hank, Rádek, Koutný, Šrom, Stojan, Mráček. Trenér: Kopečný.

Bohuňovice: Hodoň – Kalhous, Dittrich, Kouřil, Jurčík, Riedl, Ťuka, Mareš, Gold, Štýbnar, Smilovský – Kovář, Havlíček.

Okomentuj jako první článek "FOTO: V Hodolanech se pálilo jako u Verdunu"