HodolanyHPetrovicehlavni

V úplně posledním zápase ročníku 2015/16 potvrdily Hodolany své suverénní postavení v soutěži IV. třída „A“ a před bohatou diváckou kulisou, kterou by mohl závidět i mnohý třetiligový tým, tuctem gólů zcela deklasovaly soupeře z Hraničných Petrovic.

Přestože znovuzrozený hodolanský klub měl postup do vyšší soutěže již dávno zabezpečen, ani tento závěrečný domácí zápas hráči nevypustili a mnoha pěknými brankami většinou do zcela rozebrané obrany soupeře se odměnili svým fanouškům za podporu během celého roku. Pokud by se dnes objevil nějaký nový Eduard Bass a chtěl napsat pokračování slavné Klapzubovy jedenáctky, v Hodolanech by jistě našel inspiraci.

Domácí brankostroj začal velmi brzy, již ve druhé minutě dostal rychlý Konvička pas za obranu a načal svůj dnešní hattrick. Hráči v černobílých dresech si i nadále vytvářeli dobré příležitosti, ale hostům se podařilo celou čtvrthodinu uchránit svou bránu od pohromy, také díky dobrým zákrokům gólmana Mikše.

Druhá hodolanská branka byla podobná té první, Mráček zužitkoval kolmici dopředu a obloučkem rozvlnil síť. Radost domácích fandů ještě nestačila vyprchat a mohli si ji zopakovat. Obrana hostů byla při další akci natolik dezorientována, že si málem vstřelila vlastence a Študent vlastně jen doklepával míč z brankové čáry. Podobným způsobem přidal gól do svého hattricku tentýž hráč o deset minut později, když Hank v šestnácte na sebe navázal oba stopery i brankáře a volný Študent jeho ideální nahrávku nemohl neproměnit.

Za nějakou dobu se míč v síti branky hostů objevil hned dvakrát v rozmezí jediné minuty. Nejdříve Mráček využil zmatků v obraně Petrovic a pohodlnou dorážkou přidal druhý ze svých čtyř dnešních gólů, poté si pak Hank zopakoval úspěšnou spolupráci se Študentem, a ten se zakončením neměl sebemenší problém.

Druhý poločas kopíroval ten první. Domácí tým měl totální převahu, hosté se k ohrožení branky vlastně vůbec nedostali. K jejich cti však nutno podotknout, že se nesnížili k tvrdým či zákeřným faulům, kterými by domácí fotbalový stroj aspoň na chvíli zabrzdili, a ani se nedohrávaly natvrdo vzájemné souboje. V rámci možností se petrovičtí snažili stále hrát fotbal, zvláště pak hbitý Salay občas dokázal ve středu hřiště založit náznak nějaké fotbalové akce.

V 50. minutě se v klubku hráčů nejlépe zorientoval Konvička a zahájil sextet gólů druhého poločasu. Osmou branku si hosté vlastně dali sami, když jeden z jejich obránců sklepl centrovaný míč přímo na nohu Mráčka.

V poslední půlhodině hry domácí skórovali ještě čtyřikrát a po závěrečném hvizdu hlavního sudího pak nastala oslavná část dnešního zápasu.

Sigma Hodolany coby nováček naprosto s přehledem vyhrála letošní ročník, když krom jednoho jediného zápasu všechny zbylé vyhrála (navíc s impozantním skóre 118:17) a na druhý Slavonín B získala náskok čtrnácti bodů. Vybojovala si tak postup do soutěže o úroveň výše, což bylo po zápase stvrzeno i předáním poháru s přáním, ať se klubu daří i v nadcházejícím ročníku.

FC Sigma Hodolany – Hraničné Petrovice 12:0 (6:0)

Branky: 2., 50. a 60. Konvička, 18., 39., 53. a 65. Mráček, 20., 30. a 40. Študent, 68. Kubíček (pen.), 88. Špičák. ŽK: 50. Štěpánek (Hodolany).

Rozhodčí: Navrátil – Vaculík, Kumr. Diváci: 400.

Hodolany: Kubíček (46. Zrubek) – Mráček, Pospíšil (46. Kubíček), Špičák, Štěpánek, Rádek, Hank, Koutný (66. Lalík), Šrom (28. Kaczmarczyk), Konvička (83. Podoba), Študent (76. Stojan). Trenér: Kopečný.

Hraničné Petrovice: Mikš – Opichal J., Hlaváček, Švorčík, Salay, Prošvic, Opichal M., Chrastina, Sojka, Vymětal, Zbořil.