Šumvaldský rybník se každý podzim během svého výlovu stává cílem mnoha návštěvníků ze širokého okolí, kteří mimo jiné pozorují, jak se v sítích mrskají ulovené ryby. V 11. kole I. A třídy „A“ měla necelá stovka diváků na chválkovickém stadionu podobnou příležitost. Míč se v síti šumvaldské brány mrskal nakonec sedmkrát a chválkovickým dnešní výsledek dává i nadále naději, že „výlov“ v letošním ročníku bude bohatý.

Domácí začali od podlahy hned od úvodního hvizdu a poprvé zahrozili již ve 4. minutě. O tři minuty později chválkovický Vávra zatáhnul míč do šestnáctky, nahrál Štefkovi, a ten vstřelil úvodní branku. Tentýž hráč pak po samostatné akci zvyšoval na 2:0 v 19. minutě.

Ještě než se hosté stačili otřepat z drtivého nástupu soupeře, inkasovali potřetí, protože ve 21. minutě si na míč z rohového kopu nejlépe naskočil Korec a šumvaldský gólman už nestačil zareagovat.

Domácí trenér úvodní fázi zápasu hodnotil takto: „Do utkání jsme vstoupili aktivně, což jsme samozřejmě chtěli, a poté, co jsme dali úvodní branky, tak soupeř odpadl.“

Další hřebíček do rakve hostů přineslo jejich vynucené střídání, protože ve 24. minutě musel kulhajícího Jenáčka nahradit jediný střídající hráč Petřík a bylo tedy jasné, že v tomto složení budou muset šumvaldští odehrát zbývající minuty zápasu.

Na konci první půlhodiny se do střelecké listiny mohl dvakrát zapsat Novotný, ale poprvé hlavičkoval nad bránu a o pět minut později svou další hlavičkou orazítkoval břevno.

Hostům se podařilo vstřelit čestný gól po nenápadné akci, která skončila rohovým kopem. Na něj si ideálně naskočil šumvaldský Trefil a potvrdil své „nomen omen“ – obloučkem z hlavičky překonal domácího brankáře.

Domácí však odpověděli obratem – pět minut před poločasovou přestávkou si perfektně zpracoval křížnou přihrávku vzduchem Beneš, nahrál na malé vápno Štrbíkovi, a ten se již nemohl netrefit. O minutu později připravil znova Beneš neproměnitelnou tutovku Štefkovi, který tak završil svůj dnešní hattrick.

Těsně po zahájení druhé půle mohly Chválkovice přidat z poněkud přísně nařízené penalty další branku, ale gólman Kratochvíl vystihnul směr střely Novotného a dokázal zlikvidovat i následnou dorážku. O čtyři minuty později však již nedokázal zasáhnout proti lehce akrobatickému zakončení Vališe.

Domácí pak byli evidentně ukolébáni průběžným výsledkem a zhruba dvacet minut se na hřišti odehrával nemastný-neslaný fotbal. Teprve poslední čtvrthodina přinesla očekávaný tlak domácího týmu, ovšem také díky tomu, že v dresu hostů se zranil Kmeť, a jelikož na šumvaldské lavičce již nebyl žádný hráč na střídání, hosté odehráli poslední minuty v deseti lidech.

Domácí mančaft třináct minut před koncem vstřelil svoji poslední branku, když hostující gólman Kratochvíl sice zlikvidoval jasnou šanci soupeře, ale na dorážku nepokrytého Pitra již stačit absolutně nemohl.

Trenér domácího týmu byl po zápase poměrně spokojený: „Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě a hráčům bych chtěl za jejich výkon hlavně v prvním poločase poděkovat.“

Ač hosté odjížděli domů s velkým gólovým přídělem, velký obdiv si zaslouží jejich kapitán. Během celé devadesátiminutovky organizoval hru svých spoluhráčů a i za velmi nepříznivého výsledku se je snažil pozitivně motivovat k aktivnímu hernímu projevu. A to vše bez použití vulgárních slov a bez nadávání. Velký respekt, pane Petře Brijare!!!

SK Chválkovice – SK Šumvald 7:1 (5:1)

Branky:  7., 19. a 41. Štefek, 21. Korec, 40. Štrbík, 54. Vališ, 76. Pitr – 37. Trefil.

Rozhodčí: Dömisch – Januš, Valouch. Diváci: 95.

Chválkovice: Urbánek – Kmeť, Vávra (60. Kaczmarczyk), Vališ, Korec, Beneš, Štrbík, Toman, Pítr, Štefek (75. Gavlík), Novotný (67. Spáčil). Trenér: Odstrčil.

Šumvald: Kratochvíl – Malínek, Hirsch, Jenáček (24. Petřík), Brijar, Kolda, Pospíšil, Novotný, Richter, Langman, Trefil. Trenér: Hirsch.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Ve Chválkovicích lovil Šumvald míč ze své sítě sedmkrát"