Výrok Tomáše Pospíchala „Fotbal nemá logiku“ byl empiricky potvrzen v zápase 24. kola I.A třídy „B“. V něm novosadský aspirant na postup do Krajského přeboru přivítal mužstvo, které je naopak ohroženo sestupem. Hostům navíc chybělo několik hráčů základní sestavy, takže např. v brankářském dresu se objevil Tureček, jenž obvykle nastupuje v útoku. Ve žlutých dresech hostů nastoupilo i několik dorostenců a na soupisce v roli náhradníka se dokonce objevil i trenér Orlet. Podle těchto indicií se tedy před výkopem zdálo, že tříbodový zisk nebude pro domácí tým žádný problém. Ovšem – každé utkání začíná za stavu 0:0.

Samotný zápas byl zahájen minutou ticha, při níž hráči i diváci uctili nedávnou nečekanou smrt Oto Vyskočila, neboť část jeho fotbalové kariéry byla s Novými Sady velmi těsně spjata.

Průběh úvodních minut utkání odpovídal očekávání. Domácí zatlačili svého soupeře na vlastní polovině a rodily se i mnohé jejich šance. Jenže Blahovu příležitost v 8. minutě vyrazil Tureček na roh, o tři minuty později poslal Škoda své zakončení nad břevno. Domácí mančaft měl naprostou převahu, ta ale vyznívala velmi platonicky.

Hosté se k prvnímu ohrožení branky Novosad dostali až ve 24. minutě, Opíchalova střela však směřovala vysoko nad. I poté se docela překvapivě většinou hrálo na domácí polovině, i když bez nějaké výraznější šance.

Necelých pět minut před přestávkou domácí konečně po delší době vážněji zahrozili a před brankou hostů vzniknul docela slušný závar. Míč však v síti neskončil, na zemi si pouze poněkud déle poležel Melichárek, který byl  tvrdě atakován jedním z bělkovických obránců. Těsně před půli mohli skórovat i hosté, ale jejich střela byla zblokována na roh.

Těsně po poločasové přestávce si domácí vypracovali obrovskou příležitost. Tureček na vlhkém terénu neudržel míč po střele ve své náruči, ale novosadská dorážka mířila mimo tyče. O dvě minuty později tvrdě vystřelil Papica, ale hostující brankář znova skvěle zasáhnul. Za další minutu po rohovém kopu byl Tureček již překonán, ale na brankové čáře jej zastoupil jeden z jeho spoluhráčů a míč odkopnul do bezpečí.

Náhradní gólman hostů sehrál hlavní roli i v následujících minutách. Nejprve zlikvidoval trestný kop domácích, ale pět minut nato poslal míč přímo na kopačky novosadského Škody, jehož zakončení však těsně minulo pravou tyč branky.

Poslední čtvrthodinka byla charakteristická totální převahou Nových Sadů. Na branku hostů se valil jeden útok za druhým, a ti se bránili jen za cenu odkopů a taktického polehávání na trávníku.

Nicméně ani drtivá převaha v posledních minutách nepřinesla domácím gólový úspěch, a to také díky tomu, že fotbalový bůh jim dnes ukázal svou odvrácenou tvář. Trefit v hektickém závěru zápasu v rozmezí necelé minuty dvakrát tyč, to se jen tak nevidí.

FK Nové Sady – SK Bělkovice-Lašťany 0:0

Rozhodčí: Vičar – Kopecký, Dokoupil.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Christomidis, Melichárek, Vacek, Maliňák (87. Režný), Andrýsek, Papica, Novotný (61. Šrom), Škoda, Blaha. Trenér: Trnečka.

Bělkovice-Lašťany: Tureček – Svrčina, Theimer, Opíchal, Vrána, Stach (44. Jenderka), Sklenář, Jančík, Kluka, Vlasák (61. Šrámek), Krecl. Trenér: Orlet.