vkupkrpolehlavni

Naposledy v tomto kalendářním roce se vysokoškolačky představily na domácí půdě v UNIQA Extralize žen. Za soupeře jim byl celek VK Královo Pole a podle dosavadního postavení obou družstev v tabulce se dal očekávat relativně vyrovnaný souboj, přičemž domácí byli mírným favoritem. Olomoučanky však soupeřkám nedovolily získat ani set a jednoznačně zvítězily.

Univerzita vstoupila do zápasu rázně, při servisu Košické vedla již 6:1. Hosté pak sice snížili na rozdíl tří bodů, ale díky dobrému podání Michalíkové si vysokoškolačky vypracovaly rozhodující osmibodové vedení, které pak s přehledem dotáhly do vítězné koncovky první sady.

Úvod prostředního dějství kopíroval předchozí set, protože domácí dívky vedly 5:1. Pak však začaly kupit zbytečné chyby, přestalo se jim dařit kvalitně přijmout servis soupeře a tým znervózněl. Bojovalo se oboustranně o každý míč, žádnému z týmů se nepodařilo odskočit na výraznější bodový rozdíl. Za stavu 20:21 poslal trenér Teplý na palubovku velezkušenou Dedíkovou a dobře udělal. Krátce po svém nástupu totiž dvěma razantními smeči poslala své spoluhráčky do vedení 23:21 a tento minirozdíl pak olomoučanky s mírným štěstím uhlídaly do konce.

Set poslední byl v naprosté režii VK UP. Jeho začátek byl sice jakž takž vyrovnaný, ale pak za stavu 10:8 šla na servis Michalíková a domácí hráčky vedly o sedm bodů. Tento patrně rozhodující trhák už Královo Pole nerozdýchalo a zbytek této sady a vlastně celého zápasu byl volejbalovou krasojízdou svěřenkyň trenéra Teplého, které se tak příkladně rozloučily s domácím publikem.

Následující sobotu ještě čeká na vysokoškolačky zápas ve Frýdku-Místku a to bude pro tento rok v Extralize vše. Nicméně domácí příznivci mohou 21. prosince navštívit odvetné utkání poháru CEV, kdy se v Olomouci představí tým EUROSPED Almelo z Nizozemí.

VK UP Olomouc – VK Královo Pole 3:0 (19, 23, 13)

Rozhodčí: Topolánek M., Slezák J.  Diváků: 200.

Olomouc: Dudová, Košická, Sajdová, Orvošová , Michalíková, Čutuk, libero: Sain, střídaly: Andreeva, Dedíková.

Královo Pole: Polášková, Tesařová, Měrková, Salanciová, Brown, Koseková, libero: Doležalová, střídaly: Nwaeza, Kopáčová, Šloufová.