Počtvrté v probíhající sezoně se utkaly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc
s ligovým nováčkem z liberecké Dukly. Po dvou pohárových a jedné extraligové výhře vysokoškolačky ve 14. kole nejvyšší domácí soutěže zdolaly tým ze severu Čech znovu
a už potřetí až v tiebreaku 3:2.

Předchozí měření sil Olomouce s Libercem přinesla vždy vyrovnané a dlouhé bitvy a nejinak tomu bylo i v utkání čtrnáctého ligového kola. Úvodní set zpočátku patřil domácímu celku, který vedl až o tři body, ale zhruba od poloviny sady o svůj náskok přišel a do vedení šly naopak Severočešky. Ty si v koncovce čtyřbodovou šňůrou (18:18, 18:22) vytvořily dobrou pozici do koncovky a po prvním proměněném setbolu zvítězily 25:22.

Podobně vyhlížela i druhá část zápasu, tentokrát se ale vše odehrávalo v opačném gardu. Hosté měli dlouho až o tři míče navrch, vedli ještě 19:17, jenže pak univerzita při servisu Michalíkové otočila na 21:19 a díky výhře 25:22 vyrovnala.

Ani ve třetím setu bitva neskončila. Byly to Olomoučanky, které si udržovaly náskok, a jakmile díky podání Dedíkové zvýšily z 15:14 na 20:14, bylo rozhodnuto: 25:19 a 2:1.

Vysokoškolačky byly v laufu a v úvodu čtvrtého dějství to vypadalo, že zápas brzy skončí – 4:1, 9:5. Jenže když od stavu 13:11 při servisu Kriškové otočily liberecké volejbalistky na 13:17, bylo většině diváků v zaplněné olomoucké hale jasné, že je čeká tiebreak.

V něm si nejprve oba týmy vyměnily bodové série: domácí Dedíková na 5:1 a hostující Mikšíková ze 7:3 na 7:7. Rozhodnutí přišlo až za stavu 10:10, kdy střídající olomoucká nahrávačka Dudová posunula stav na 13:10, a po výhře 15:12 propuklo publikum v jásot.

„Ve vyrovnaném utkání jsme chtěli i víc než jeden bod. Věděli jsme, že domácí budou unavení z předchozího programu a také to tak asi bylo. Do druhého setu se nám vše dařilo plnit. Tam jsme to prováhali, na druhou stranu musím pochválit tým za bojovnost. Ve čtvrtém setu ani v tiebreaku se nesložil. Musím říct, že jsme dnes měli jen jednu smečařku,“ řekl trenér Dukly Libor Gálík.

„Vzhledem k našemu náročnému programu i cestě do Stuttgartu jsme se dnešního zápasu obávali. Kvůli evropskému poháru jsme trénovali s míči Mikasa, teď jsme se museli přeorientovat zpět na značku Gala a dělalo nám to potíže na servisu i přihrávce. Začátek se pro nás nevyvíjel dobře, postupně jsme se z toho dostávali, ale největší chyby přišly ve čtvrtém setu, kdy jsme to měli dotáhnout za tři body. Družstvo nebylo v dobrém stavu a jsem rád, že jsme získali v loterii jménem tiebreak aspoň dva body,“ přiznal smíšené pocity domácí kouč Jiří Teplý.

Další těžký zápas proti přednímu ligovému celku čeká Olomoučanky už nejbližší pondělí 15. ledna. V televizní dohrávce 13. soutěžního kola se představí od 19.15 na palubovce Ostravy.

VK UP Olomouc – VK Dukla Liberec 3:2 (-22, 22, 19, -19, 12)