FOTO: Vysokoškolačky i přes drobné zaškobrnutí dokráčely k první letošní výhře

Ve 4. kole volejbalové UNIQA Extraligy žen se dívky SK UP poprvé představily před domácím publikem. Soupeřky z Ostravy sice vyhrály druhý set, ale zbylé fáze zápasu měly na svých prstech olomoucké hráčky, takže se v letošním ročníky dočkaly své první výhry.

V duelu Olomouce a Ostravy byly oba celky svázány důležitostí utkání a poměrně snadno si vyměnily úvodní a velmi nervózní dva sety. Opravdu bojovat o body se začalo až v tom třetím; univerzita v něm vedla po šňůře podání Schandlové 17:11, ale Ostrava odpověděla sérií servisů mladé Valkové na 17:17. Až v samotné koncovce se prosadil domácí tým, který nakonec získal i čtvrté dějství a spolu s ním také celý zápas poměrem 3:1.

„Byl to z mého pohledu velmi nervózní zápas. Nebyli jsme hlavně ve třetím setu důrazní, což utkání rozhodlo. A také to, že jsme nehráli odvážně,“ konstatoval trenér Ostravy Zdeněk Pommer.

„Po dvou porážkách z úvodu sezony byl náš výkon velmi nervózní. Ustáli jsme první set, ale vrátili jsme se do nekoncentrovaného výkonu ve druhé sadě, kterou jsme hráli velmi křečovitě. Ani za stavu 17:11 ve třetím setu ještě bohužel nebylo jasno a nechali jsme se soupeřem zatlačit. Neštěstí jsme koncovku třetí sady uhráli, což rozhodlo. Do čtvrtého setu jsme už šli uklidněnější a vyrovnanější a získali jsme první body v sezoně,“ pochvaloval si kormidelník univerzity Jiří Teplý.

Příští sobotu čeká Olomoučanky v rámci 5. extraligového kola středomoravské derby na palubovce Přerova. Hrát se bude od 17 hodin.

SK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:1 (17, -15, 23, 19)

Rozhodčí: Topolánek, Dušek. Čas: 107 minut. Diváků: 200.
Sestava Olomouce: Schandlová, Holásková, Tinklová, Polášková, Rutarová, P. Kojdová. Libero: Richardsonová. Střídaly: Košická, S. Janečková, Šenková.
Sestava Ostravy: Polášková, Pinková, Součková, H. Kojdová, Nachmilnerová, Valková. Libero: Spáčilová. Střídaly: Zedníková, Zemanová.

Foto: Jiří Novotný.

01-SKUP_Ostrava.jpg02-SKUP_Ostrava.jpg03-SKUP_Ostrava.jpg04-SKUP_Ostrava.jpg05-SKUP_Ostrava.jpg06-SKUP_Ostrava.jpg07-SKUP_Ostrava.jpg08-SKUP_Ostrava.jpg09-SKUP_Ostrava.jpg10-SKUP_Ostrava.jpg11-SKUP_Ostrava.jpg12-SKUP_Ostrava.jpg13-SKUP_Ostrava.jpg14-SKUP_Ostrava.jpg15-SKUP_Ostrava.jpg16-SKUP_Ostrava.jpg17-SKUP_Ostrava.jpg18-SKUP_Ostrava.jpg19-SKUP_Ostrava.jpg20-SKUP_Ostrava.jpg21-SKUP_Ostrava.jpg22-SKUP_Ostrava.jpg23-SKUP_Ostrava.jpg24-SKUP_Ostrava.jpg25-SKUP_Ostrava.jpg26-SKUP_Ostrava.jpg27-SKUP_Ostrava.jpg28-SKUP_Ostrava.jpg29-SKUP_Ostrava.jpg30-SKUP_Ostrava.jpg

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Vysokoškolačky i přes drobné zaškobrnutí dokráčely k první letošní výhře"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE