FOTO: Vysokoškolačky zvládly úvodní pohárové drama

V prvním kole poháru CEV přivítaly olomoucké volejbalistky na domácí palubovce  poměrně neznámý belgický celek  Gea Happel Amigos Zoersel. V bouřlivé atmosféře, kterou sportovní hala  při volejbalovém utkání dlouho nezažila a vytvořili ji hlavně fanoušci hostujícího celku, se o osudu zápasu nakonec rozhodovalo v tiebreaku. V něm jednoznačně dominoval domácí tým a vysokoškolačky tak do odvety vstupují s těsnou výhrou. V Belgii univerzita potřebuje k postupu buď zvítězit, nebo prohrát rovněž v tiebreaku a pak navíc zvládnout ošidný zlatý set.

Na začátku zápasu si oba celky musely připadat jako ve snu, který se ale v případě hráček Zoerselu podobal spíše noční můře. Olomoučanky totiž po šňůře deseti servisů mladé Poláškové vedly 14:2 a pak ještě 19:6. Pak ale hosté začali stahovat a jejich návrat do hry (20:16 a 23:20) vlastně předznamenal průběh celého utkání. Univerzita sice dotáhla úvodní set do vítězného konce, jenže v tom druhém rázem prohrávala 3:8. Domácí volejbalistky se potom při podání své kapitánky Tinklové dostaly ještě do vedení 13:12, na druhé straně však zaúřadovala na servisu rovněž kapitánka Adamsová a stav 13:20 už byl pro Olomouc neřešitelný.

Další zvrat přineslo třetí dějství: z 6:5 na 11:5 při podání domácí Kojdové a po několika následujících kratších bodových šňůrách z toho bylo jasné vítězství vysokoškolaček 25:16 a vedení 2:1. A pak zase Belgičanky – 0:6, 5:15 a po olomouckém debaklu 12:25 musel o vítězi rozhodnout tiebreak. V něm už byly Moravanky zase od úvodu jednoznačně lepší (4:0, 7:3) a když jejich vedení při servisu Rutarové narostlo už na 11:4, bylo jasné, že o něco lepší výsledek si do odvety ponese Univerzita Palackého.

Začali jsme katastrofálně a vlastně všechny prohrané sety jsme ztratili kvůli špatnému začátku. Po úvodu utkání jsem byl hodně vyděšený, takže s konečným výsledkem nemůžu být nespokojený. Do odvety máme oba týmy stejnou šanci. Pro nás je určitá výhoda, že hrajeme doma, ale musíme naši hru udržet na stejné úrovni po celé utkání. To ale vlastně platí pro obě družstva,“ konstatoval po dvouhodinové přetahované trenér Zoerselu Pascal Gora.

Olomoucký kouč Jiří Teplý s jeho hodnocením souhlasil: „Byla to velká houpačka, a kdo začal lépe, ten vždy zvítězil. My jsme předvedli náš obvyklý výkon s výkyvy ve všech setech. Naším problémem byla koncentrace, kterou musíme v Belgii udržet po celý odvetný zápas, abychom mohli uspět. Výsledek 3:2 je ale otevřený,“ míní Teplý.

O postupujícím do druhého kola CEV Cupu se rozhodne v belgické odvetě, která se uskuteční v Zoerselu ve středu 26. listopadu od 20:30. Ještě předtím ale čeká olomoucké volejbalistky jiná pohárová bitva: tento čtvrtek v 17 hodin přivítají v úvodním utkání čtvrtfinále Českého poháru ve své hale šternberský Sokol.

 SK UP Olomouc – Gea Happel Amigos Zoersel 3:2 (21, -17, 16, -12, 6)

Rozhodčí: Cvetković (Srb.), Tschrischnig (Rak.). Čas: 115 minut. Diváků: 600.

Sestava Olomouce: Schandlová, Holásková, Tinklová, Polášková, Rutarová, P. Kojdová. Libero: Richardsonová. Střídaly: Jurčíková, Košická, Čudová, Šenková.

Sestava Zoerselu: Lauwersová, Gielenová, Adamsová, Vandendriesschenová, Eykensová, Kerremansová. Libera: Schuerwegenová, Martensová. Střídaly: Hornová, Vandenbusscheová, Daerdenová.

Foto: Jiří Novotný.

Response code is 404

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Vysokoškolačky zvládly úvodní pohárové drama"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE