14-BelkoviceBohunovice

Los druhého kola I.A třídy „A“ způsobil, že na renovovaném trávníku v Bělkovicích-Lašťanech (žel po velkých vedrech poněkud poničeném) se odehrálo sousedském derby. Navíc oba týmy v předchozím kole naplno bodovaly, Bělkovice zvítězily ve Štěpánově a Bohuňovice si doma poradily s Konicí.

Dnešní utkání a také zmoudřelé počasí přilákalo na domácí stadion slušnou diváckou návštěvu, která však s kvalitou prvního poločasu moc spokojená být nemohla. Hrála se sice relativně běhavá kopaná, z obou stran však chyběla fotbalová kvalita. Překvapivá myšlenka či technický kousek byly hodně nedostatkovým zbožím.

A tak teprve po půlhodině hraní se zrodila první vážnější šance, když hosté založili rychlý protiútok. Ten musel taktickým faulem hasit před vlastní šestnáctkou Zeman, za nějž byl od rozhodčího oceněn žlutým kartónkem. K exekuci přímého kopu se postavil Martin Fryčák, ale jeho střela mířila těsně nad břevno.

O tři minuty později se však radovali domácí. Po zahrávaném rohovém kopu se míč dostal až k Forejtovi, a ten jej naprosto mazácky poslal obloučkem do šibenice Telíškovy brány. Krásná branka!

Už to vypadalo, že domácí uhájí jednobrankové poločasové vedení, ale neuvěřitelná laxnost jejich gólmana způsobila, že bohuňovický nestor Poláček velmi snadno srovnal na 1:1.

O výsledku zápasu rozhodli střídající bělkovičtí hráči po poločase. Domácí hrající trenér Michal Sklenář k tomu poznamenal: „V prvním poločase nás soupeř trochu přehrával, a proto jsme jej chtěli do druhé půle překvapit střídáním, kdy jsme čerstvé síly nenasadili hned na začátku druhého poločasu, ale až po deseti minutách. A oba noví kluci se trefili.“

Nejprve v 63. minutě dostal Vrána dobře načasovanou kolmici dopředu, kterou gólově zúročil, o tři minuty později se po podobné akci prosadil proti bohuňovickému brankáři Opichal.

Hosté ani za tohoto nepříznivého stavu však nesklopili hlavy a sympaticky bojovali až do posledních minut. Čtvrthodinu před koncem je mohl výsledkově vrátit do zápasu Klobouček, ale jeho střelu z pravé strany Axman zlikvidoval.

Domácí si svůj náskok pak už dokázali pohlídat a po zásluze si do tabulky připsali další tři body. A spokojen – krom domácích příznivců – byl i trenér: „Panují výborné pocity a máme obrovskou radost. Navíc tu dnes bylo hodně lidí  a viděli, že ve druhé půlce jsme bojovali víc než Bohuňovice a výhru si zasloužili.“

SK Bělkovice-Lašťany – TJ Sokol Bohuňovice 3:1 (1:1)

Branky: 33. Forejt, 63. Vrána, 66. Opichal – 41. Poláček. ŽK: 30. Zeman, 65. Hložánka – 79. Fryčák Martin.

Rozhodčí: Pospíšil – Kouřílek, Malčánek. Diváci: 400.

Bělkovice-Lašťany: Axman – Zeman, Theimer, Zdráhal, Svrčina (60. Opichal), Hložánka, Sklenář Mir., Forejt (89. Stach), Dittrich (57. Vrána), Krzyžánek (85. Vlasák), Sklenář Michal. Trenér: Sklenář Michal.

Bohuňovice: Hodoň – Fryčák D. (67. Štýbnar), Beneš, Kouřil, Jasenský, Poláček (64. Vašenka), Fryčák Martin, Jurčík (67. Klobouček), Václavský, Machala (82. Gold), Fryčák Mojmír. Trenér: Smolák.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Výtečné střídání Bělkovic"