Basketbalisté SK UP se poprvé v letošním roce představili před domácím publikem a v utkání proti SK Žabovřesky nenechali nikoho ani na minutu na pochybách, kdo bude dnes na palubovce pánem. O den dříve, v sobotu, však  o čtyři body podlehli Spartaku Uherský Brod.

SK UP Olomouc – SK Žabovřesky 70:53 (24:18, 36:29, 51:46)

Do úvodní části zápasu vlétli domácí jako vichr a jejich soupeři trvalo dlouho, než vůbec poprvé bodoval. Ostatně špatné začátky všech čtvrtin tohoto zápasu ze strany hostů byly i jednou z příčin, proč nakonec odjeli s jednoznačnou porážkou. Hostující trenér proto po pár minutách raději sáhnul k oddechovému času, aby narůstající náskok vysokoškoláků zbrzdil. Což se mu částečně i podařilo, protože hned po něm se Žabovřeskům podařily dva trojkové pokusy a výsledkově se vrátily do zápasu.

Druhá čtvrtina byla přehlídkou nepřesností na obou stranách, a také proto diváci museli čekat více než čtyři minuty na první body v této fázi zápasu. Navíc padly až trestného hodu. V podobném duchu probíhala i další část zápasu po poločasové přestávce. Přestože se v ní domácímu týmu  kombinačně dařilo o něco lépe,  na průběžném výsledku se to moc neprojevovalo.

I poslední fáze utkání byla charakteristická chybami v rozehrávce a nepřesnou střelbou pod oběma koši. Teprve s příchodem domácích hráčů Sedláčka a Černoška vstoupil do hry SK UP větší řád a jistota a svému soupeři se začali bodově vzdalovat. Hosté pak ve snaze otočit vývoj utkání vrhnuli síly hlavně do útoku, ale i v něm dělali chyby, takže domácí borci se často dostávali lacině k míči, docela pohodlně zakončovali a dnešní zápas naprosto v pohodě dotáhli do vítězného konce.

Spartak Uh.Brod – SK UP Olomouc  80:76 (21:17,15:17,17:21,27:21)

Rozhodčí: Remenec, Vyplel. Fauly 15-20,  Trojky 4-4, šestky 7-2/28-19. Body Olomouc: Pumprla 6, Hein 7, Branda 17, Štrubl 4, Zlámal 8, Lukáš 5, Galuszka 9, Hovorka 3, Černošek 2,Sedláček 15.

SK UP Olomouc  – Žabovřesky 70:53 (24:18,12:11,15:17,19:7)

Rozhodčí: Hecl, Junek. Fauly 22-20,  Trojky 3-4, šestky 25-17/30-17. Body Olomouc: Hein 7, Branda 4, Štrubl 8, Zlámal 22, Lukáš 2 , Galuszka 10, Sedláček 17

Soupiska SK UP: Zlámal, Pumprla, Sedláček, Hein, Černošek, Galuszka, Štrubl, Branda, Hovorka, Lukáš. Trenér: Korčák.

Soupiska SK Žabovřesky: Kovář, Gregor, Svojanovský, Sláma, Helan, Strašák, Šmíd, Lomič, Hulva. Trenér: Severa.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Žabovřesky na vysokoškoláky nestačily"