FOTOREPORT: 3795 motorek na Masarykově okruhu v Brně

Za krásného slunečného počasí proběhl úspěšný pokus o vytvoření nového rekordu v počtu motocyklů na dráze Masarykova okruhu. Pořadatelé nakonec napočítali 3795 motorkářů všech věkových kategorií a nemalá část z nich přijela z olomouckého okolí.

Příznivci jedné stopy během tohoto setkání již počtvrté uctili památku Marca Simoncelliho, který v roce 2011 tragicky zahynul při Velké ceně Malajsie, a startovní číslo 58, se kterým jezdil, se stalo symbolem dnešní akce.

Na dráze se objevily různé typy strojů – babety, skútry, mopedy, choppery, trojkolky a pochopitelně i nabušené silniční motorky. První se na nájezdu  objevily děti z Malminibike akademie Masarykova okruhu. Čelo kolony pak tvořily osobnosti českého motocyklového sportu – závodník a vítěz slavného Manx GP na ostrově Man Kamil Holán, motocyklový testovací jezdec Karel Táborský nebo účastník Red Bull Rookies Cup Martin Gbelec. Po nezbytném skupinovém focení na okruhu si všichni účastníci projeli po skupinách v mírných rychlostech celou trať.

Zájemcům o adrenalinové vyžití se okruh otevřel po čtrnácté hodině, kdy po zaplacení „startovného“ byli vpuštěni na okruh a mohli si otestovat naplno své jezdecké umění.

Foto: Jiří Novotný. Ke nahlédnutí je i tato fotogalerie.

Response code is 400

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTOREPORT: 3795 motorek na Masarykově okruhu v Brně"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE