Hanácký půlmaraton se stal kořistí domácího Pelíška

Za krásného, slunečného a pro vytrvalce poněkud teplého počasí se na start obnoveného XV. ročníku Hanáckého půlmaratonu na atletické dráze Lokomotivy Olomouc postavila stovka vytrvalců, která bojovala o body do VC vytrvalců Olomouckého kraje 2015.

Na vytrvalce čekalo celkem sedm okruhů vedoucí Bezručovými sady s průběhem na atletické dráze a tak početná skupina diváků a rodinných příslušníků mohla sledovat průběh závodu. Krátce po startu se od pestrobarevného běžeckého peletomu odpoutala dvojice ve složení Pelíšek z AK Olomouc a Kučera z SK SALIX Grymov, která se střídala ve vedení a o vítězství si to rozdala až na cílové rovince, kde výrazným zrychlením nakonec zvítězil Pelíšek časem 1:17:03 hod. před Kučerou, který za vítězem zaostal o šest vteřin. Kučera však zvítězil v kategorii mužů 40-49 let před známým IRONMANEM Vabrouškem z TRILIFE Zlín, který zaznamenal čas 1:18:46 hod.

Vabroušek nezopakoval vítězství na této trati z roku 2010 když zaběhl půlmaraton v čase 1:15:54 hod. V kategorii padesátníků zvítězil Filip z KVS Olomouc časem 1:29:19 hod. a v kategorii mužů nad 60 let se dařilo favorizovanému Vynikalovi z AVA Olomouc, který doběhl do cíle v čase 1:35:04 hod. Ze žen byla nejrychlejší vítězka kategorie žen 35 – 44 let Kriklová z MK Olomouc časem 1:35:17 hod., na druhém místě doběhla vítězka kategorie žen do 34 let s výkonem 1:39:40 min. a Svobodová z AK Drnovice z téže kategorie na třetím místě zaběhla půlmaraton v čase 1:44:28 hod.

Olomoucký veterán a úspěšný chodec Kovář (64) se umístil v kategorii mužů 60-69 let na čtvrtém místě časem 2:07:15 hod.

Okomentuj jako první článek "Hanácký půlmaraton se stal kořistí domácího Pelíška"