Házenkáři nedali Hustopečím šanci

K prvnímu zápasu jarní části soutěže nastoupili v netradičním čase, již v pátek večer, házenkáři STM proti silnému celku Legaty Hustopeče. Poněkud netradiční čas utkání byl stanoven na základě prosby Hustopečí, v sobotu začínaly v Hustopečích jarní prázdniny.

Jak již bylo zmiňováno dříve, v jarní části soutěží odchází na hostování do Tatranu Litovel (1. liga) Jiří Tydlačka, jeden ze základních pilířů olomouckého celku.

Proti Hustopečím domácí celek nastoupil posílený o Michala Havlíčka, kmenového hráče STM, který ale v podzimní části soutěže nastupoval pouze za Tatran Litovel (1. liga). Další novou tváří byl Jan Šimůnek z Ústí nad Labem, který v Olomouci studuje na Univerzitě Palackého.

Začátek utkání domácím nevyšel zcela představ, zpočátku nedokázali vyzrát na hostujícího gólmana. Až v 15. minutě hráči STM dokázali odskočit na skóre 7:4. Hra se přelévala ze strany na stranu. V 28. minutě Martin Strouhal z Hustopečí vyrovnal na 11:11. V tu chvíli předváděná hra STM nebyla zcela optimální, celek si vybral pár slabších minut v koncentraci. S tímto stavem se ale nesmířil Martin Hynek a následně Mira Vaverka, kteří vrátili vedení na domácí stranu. Poločas skončil 13:11.

Do druhého poločasu vstoupili hráči STM s odhodláním bojovat o cenné vítězství, snažit se hrát jednoduše a přímočaře. Z velmi dobré obranné fáze, za kterou opět vynikal Martin Malínek, se domácím dařilo střílet jednoduché góly z rychlých útoků a zakončovat do nepostavené obrany hostí. Šňůrou sedmi branek v rozmezí 9 minut si domácí vytvořili pěkný náskok. Hosté si vzali time-out, ale i přesto brankový příděl postupně narůstal. Další gólová „smršť“ přišla ke konci zápasu, od 26. minuty domácí přidali dalších 6 branek a stanovili konečné skóre na 34:19.

Za přístup k utkání, výkon a bojovnost zaslouží pochvalu všichni hráči. Samozřejmě se objevilo pár věcí, na kterých je potřeba zapravovat, ale „nejsme stroje“, to je normální. Skvělými výkony se prezentovala dvojice gólmanů, Martin Malínek a Pavel Novotný, ve své svatyni doslova čarovali. Formu skvěle „poladil“ Mira Vaverka, který vsítil osm branek. Střelecky dále zářil Jirka Tydlačka a Michal Kubáček. Obranu jako z jiného světa předváděl Michal Havlíček, klobouk dolů.

K dalšímu těžkému utkání nastoupí hráči STM na domácí palubovce již tuto sobotu 22. 2. 2014 od 18:00 proti celku Kostelce na Hané.

STM Olomouc – Legata Hustopeče 34:19 (13:11)

Sestava a branky: Martin Malínek, Lukáš Eger – 3, Vojta Minář, Martin Škůrek, Martin Hynek – 2, Jakub Svoboba, Jiří Tydlačka – 6, Honza Šimůnek – 3, Tomáš Sekerka – 3, Mira Vaverka – 8, Michal Havlíček – 3, Pavel Novotný, Michal Kubáček – 6. ved. družstva: Ing. Josef Halašta

Okomentuj jako první článek "Házenkáři nedali Hustopečím šanci"