Házenkáři STM dali v derby Kostelec

Házenkáři STM Olomouc nastoupili k malému regionálnímu derby proti celku Kostelce na Hané, na jehož lavičce působí bývalý trenér STM, Zdeněk Čtvrtníček.

Domácí tým představil novou posilu v osobě Petra Jindry, nadějného mladého hráče, který v Olomouci hostuje z Litovle.
První poločas byl z pohledu domácích poněkud nepovedený, hráčům se nedařilo pokrývat zkušené kostelecké matadory, kteří až moc snadně procházeli obranou až na brankoviště. V brance domácí tým podpořil několika zákroky Malínek, ale i tak skončil poločas nervózní remízou 11:11.

O přestávce si hráči ujasnili priority, na kterých budou stavět svůj výkon ve druhém poločase.
Začátek druhé půle byl ještě ve znamení nervozity, kostelečtí hráči stačili zrychlenému tempu hry domácích do 7 minuty. Pak se konečně začala dařit rychlá rozehrávka z obrany, za kterou držel hostující střelce na uzdě Pavel Novotný. Následujících 16 minut hry domácí ovládli v poměru 10:2. Ve 25. minutě svítil na ukazateli skóre výsledek 26:19.
Zrychlením hry, při kterém se hostující hráči nestihli vracet do obrany, hráči STM rozhodli utkání ve svůj prospěch. V poslední minutě utkání Tomáš Sekerka upravil výsledek na konečných 30:22. Velmi pěkné utkání zahrál Pavel Mazáč, který se postupně vrací po zdravotních komplikacích do sestavy STM Olomouc. Střelecky se opět dařilo Miroslavu Vaverkovi, kterému sekundoval Tomáš Sekerka.

Olomoučtí házenkáři si připsali do tabulky cenné dva body a poodskočili pronásledovatelům na rozdíl tří bodů.
V dalším kole olomoučtí házenkáři jedou na horkou půdu Sokola Sokolnice, který vyniká svou tvrdou hrou v obraně.

STM Olomouc – Sokol Kostelec na Hané 30:22 (11:11)