Házenkáři STM na závěr sezony vyhráli

Olomoučtí házenkáři v posledním kole druhé ligy poměřili síly s rezervou extraligového Brna. Již před utkáním bylo jasné celkové umístění na prvním místě, a tak v utkání dostali větší prostor mladší hráči, kteří potřebují herní praxi pro svůj házenkářský růst.

První poločas hráči STM odehráli poměrně dobře, nacvičené akce se dařilo dohrávat až do zakončení. Obrana fungovala v rámci možností, celý tým držel svými zákroky brankář Martin Malínek. První poločas skončil ve prospěch olomouckých házenkářů 14:16.

Vstup do druhého poločasu se ovšem příliš nepodařil, domácí tým se snadno dostával na hranici 8 m, kde dokázal bezezbytku využít své výškové převahy. Brněnští házenkáři vystřídali brankáře, který dovolil hráčům STM vsítit pouze 6 branek za celých 30 minut druhého poločasu. Druhý poločas olomouckým házenkářům prostě nevyšel. Jednoduše je stálo co zlepšovat. Zápas skončil v poměru 27:22.

Tím, že hráči STM vyhráli druhou ligu – Jižní Morava, si zajistili postup do barážového dvojutkání o postup do 1. ligy s prvním celkem na Severní Moravě. Až poslední kolo soutěže rozhodlo, že tímto soupeřem bude celek SK Velká Bystřice. Hráče tak čeká derby s velkým D. První utkání baráže bude sehráno již tento pátek od 18:30 v hale DHK Zora Olomouc. Jste srdečně zváni.

STM Olomouc – KP Brno B 27:22 (14:16)