FOTO: Házenkáři STM vyhráli ligu a jdou do baráže

Olomoučtí házenkáři si výhrou v předposledním kole 2. ligy zajistili zisk mistrovského titulu. V sobotním duelu hráči STM Olomouc porazili celek SHC Maloměřice 29:24, a tím předčasně rozhodli o svém umístění v tabulce 2.ligy – Jižní Morava.

Házenkáře čekalo těžké utkání s mladým a perspektivním celkem z Maloměřic. Začátek utkání olomouckým házenkářům trošku utekl, ve 12. minutě prohrávali 5:7. V rozmezí 13.–18. minuty však otočili vývoj zápasu šňůrou čtyř branek ve svůj prospěch. Do konce prvního poločasu se skóre postupně navyšovalo na obou stranách až na poločasový stav 16:13.
Začátek druhého poločasu vyšel trošku lépe opět domácím, v 18. minutě domácí celek vedl 26:18. Zdálo se, že olomoučtí házenkáři mají již vše pevně pod kontrolou. Leč hosté konec utkání zdramatizovali sérií čtyř gólů, kterými stáhli své manko ve 25. minutě druhého poločasu na rozdíl čtyř branek. Závěr utkání si však již domácí pohlídali a po vítězství 29:24 propukly na hřišti „mistrovské oslavy“. Střelecky zářili Mira Vaverka a Michal Kubáček, v brance pomohl výbornými zákroky Honza Provaz.

Olomoucké házenkáře tak čeká poslední zápas na půdě Brna, který však již nemůže nikterak ovlivnit konečné umístění.
Prvním místem si hráči STM vybojovali účast v barážovém dvojutkání s vítězem druhé ligy – Severní Morava, kterým bude s největší pravděpodobností celek SK Velká Bystřice, o postup do 1. ligy.

Děkujeme všem fanouškům za podporu během celé sezóny a těšíme se na setkání při baráži.

STM Olomouc – Maloměřice 29:24 (16:13)
Sestava a branky: Vojta Minář, Martin Škůrek, Martin Hynek 2, Jakub Svoboda, Jiří Tydlačka 4, Pavel Mazáč 4/2, Petr Lerch, Jan Fedák 2, Tomáš Sekerka 1, Jan Provaz, Miroslav Vaverka 7, Jiří Hruda, Michal Kubáček 9, Pavel Novotný. Ved. družstva: Ing. Josef Halašta.

Response code is 400

Okomentuj jako první článek "FOTO: Házenkáři STM vyhráli ligu a jdou do baráže"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE