Házenkáři vezou body z venku

Ve 14. kole II. ligy olomoučtí házenkáři zvítězili na horké půdě Sokola Sokolnice. K prvnímu venkovnímu utkání jarní části soutěže házenkáři STM jeli do Telnice, kde našli sokolničtí házenkáři azyl v místní házenkářské hale.

Na důležitosti zápasu, který měl být konfrontací olomouckého celku se silovým pojetím házené domácích, přidal fakt, že pronásledovatelé STM ve druholigové tabulce ve svých zápasech zaváhali.

První poločas utkání nepřinesl kýžený obraz hry, který by si házenkáři STM představovali. Z domácího gólmana dělali olomoučtí ostrostřelci adepta na angažmá do Bundesligy. Z plánů ofenzivy se toho moc do reálu nepodařilo přetavit, když se k tomu přidalo občasné zaskřípání v obraně, kde dobře silově vybavení domácí přehrávali mladší olomoucké hráče, resultovalo z toho poločasové skóre 14:15.

Do druhé půle chtěli házenkáři STM vkročit svižněji, zrychlením hry potrápit domácí, kterým postupně docházely síly. Zprvu olomoucké snažení nevycházelo, ale od 6. do 19. minuty dokázali hráči STM vstřelit 4 branky a ubránit všechny útoky domácích. Od tohoto okamžiku si hráči udržovali čtyř až pětibrankový náskok. V závěru utkání domácí výrazně přitvrdili v obraně, naštěstí to nevedlo ke zvratu v utkání. Házenkáři STM vybojovali cenné vítězství, které jim v druholigové tabulce dává náskok 5 bodů na druhý Kostelec a třetí Hustopeče.

V utkání opět střelecky váleli Pavel Mazáč a Miroslav Vaverka. Dobrou formu potvrdil Michal Kubáček, Martin Hynek, Lukáš Eger a Kuba Svoboda. V brance čarovali Martin Malínek s Honzou Provazem, který naskočil do zápasu po delší pauze zapříčiněnou zraněním.

Sokolnice – STM Olomouc 27:32 (14:15)