HBC 2010 přehrál loňského finalistu

Domácí nastoupili proti finalistovy minulého ročníku Eagles Brno. Nestačili se ani rozkoukat a ve třinácté vteřině utkání oblastní ligy prohrávali. Katastrofální úvod pokračoval. Brňané byli všude a domácí se za nimi chvílemi točili jako pověstná špína na kanále a to také díky tomu, že Olomouc věnovala soupeři v úvodu dvě přesilovky. Druhou hosté v sedmé minutě využili.

Hra domácích se poté zlepšila. Na 1:2 snížil v čase 17:15 střelec Pavel Musil, který prokličkoval slalom mezi kuželkami postavenými z hostů a následně vymetl pavučinku brněnské branky. O minutu a šestnáct sekund později přidal druhý gól Petr Tomášek a začal nový zápas. Obrat skóre zařídil ve čtyřiadvacáté minutě Musil.

V následujících chvílích se projevila nedisciplinovanost hostů, kteří jsou pověstní množstvím obdržených trestů, v tomto zápase jich během zhruba deseti minut prostřední části stačili nasbírat rovných sedm, z toho v jednom případě byl trest do konce utkání. Domácí výhodou pětiminutové přesilovky nepohrdli a dokázali během ní vstřelit tři branky.

O přestávce se ze střídačky hostů ozývala samá nepublikovatelná slova, načež úvod posledního dějství jim na klidu nepřidal – na tabuli svítilo 30:04, když Pavel Musil dokončil své sólo po vyhraném buly a zavěsil – 6:2. První útok pokračoval bez vystřídání a v čase 30:21 zvyšoval Srnec na 7:2.

Pak však domácí podlehli dojmu, že je již dobojováno, z čehož je Brňané rychle vyvedli brankou v početní výhodě. Do zápasu se Brno vrátilo gólem ve 33. minutě a domácím náladu nezlepšila ani další inkasovaná branka ve 40. minutě.

V poslední části hry rozhodčí kompenzovali několika diskutabilními výroky hostům množství udělených trestů v prostřední části a naopak netrestali některé jejich další prohřešky. Tři minuty před koncem hrací doby tak došlo k situaci, kdy si své tresty odpykávali dva olomoučtí hráči současně. Hosté rozestavěli svůj zámek, ze všech sil se snažili dotáhnout náskok domácích a trojice bránících hráčů Olomouce měla plné ruce práce. Brno se rozhodlo podpořit svůj tlak hrou bez brankáře, pak se však po jedné ze střel hostů a zákroku Změlíka míček odrazil k Aleši Hudcovi, jehož vyhození z úrovně vlastní brankové čáry doletělo až do prázdné brněnské klece. Po této brance se odpor hostů zlomil a zbývající jeden a půl minuty utkání se již dohrálo v poklidu.

HBC Olomouc 2010 – MAC Eagles Brno 8:5 (0:2, 5:0, 3:3)

Branky domácích: 17:15 Musil (Jašek, Čep), 18:31 Tomášek (Příhoda, Halas), 23:23 Musil (Tomášek), 27:56 Jašek (Musil, Srnec), 29:20 Srnec (Jašek, Čep), 30:04 Musil, 30:21 Srnec (Musil), 43:36 Hudec (Srnec, Příhoda).

Olomouc: Změlík – Čep, Halas, Jašek, Příhoda – Hudec, J.Moser, Musil, Pospíšil, Srnec, Šajna, Tomášek.

Okomentuj jako první článek "HBC 2010 přehrál loňského finalistu"