HBC Olomouc postoupil do semifinále

Olomoučtí hokejbalisté zvládli čtvrtfinálovou sérii play-off a postupují přes Třebíč do dalších bojů.

V sobotním utkání začala lépe Třebíč, která na olomouckém hřišti na svého soupeře vlétla a v šesté minutě se ujala vedení. Pak se však domácí rozhýbali a hra se vyrovnala. V čase 11:16 srovnal vymetením šibenice Adam Drdla. Olomouc pak začala ukazovat, že pouze s běhavostí si Třebíč nevystačí.

Druhá třetina začala lépe pro domácí, když se v čase 18:52 ujali vedení brankou Petra Srnce. Třebíč odpověděla vyrovnávací brankou ve 25. minutě, pak se však perfektně z nulového úhlu trefil Lukáš Dobrý a vedení patřilo opět olomouckým.

Třetí část probíhala stále ve vysokém tempu, hosté předváděli rychlou hru založenou na pohybu, v koncovce jim však štěstí nepřálo a když už před Dosedělem hořelo, domácí zvládli vše uhasit. V polovině poslední třetiny přidal pojistku v podobě branky na 4:2 krásnou střelou po vyhraném buly obránce Michal Kordula. Nervózní závěr utkání už branku nepřinesl a Olomouc tak udělala důležitý první krok k postupu.

„Po dlouhé době měli příznivci olomouckého hokejbalu možnost shlédnout boje v play-off. Tým HBC Olomouc 2010 navázal na několik let stará a úspěšná tažení Signumu Olomouc v 1. Národní hokejbalové lize,“ zavzpomínal po úspěšném prvním duel kouč Olomouce M. Tinkl.

HBC Olomouc 2010 – HBC Slza Třebíč 4:2 (1:1 ; 2:1 ; 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Drdla (Musil, Jašek), 19. Srnec (Musil), 27. Dobrý (Musil), 38. Kordula (Drdla).

Olomouc: M. Doseděl – Horák, Jašek, Kordula, Příhoda – Dobrý, Drdla, Musil, Srnec, Šajna, Tomášek.

Potvrzení v Třebíči

K nedělnímu utkání do Třebíče vyrazili Hanáci v prakticky stejné sestavě jakou měli předchozí den. V sobotu skvěle hrajícího Toma Příhodu v obraně nahradil Milan Jurák a jeho přítomnost byla na hřišti velice znát.

Olomouc měla celý zápas pod kontrolou a zaslouženě šla do vedení. Druhá část hry začala dvojnásobnou přesilovkou domácích, kterou dokázali těsně před jejím koncem proměnit ve vyrovnávací branku. Olomouckým se záhy povedlo Třebíči oplatit stejnou mincí, vedoucí branku vstřelil dorážkou v přesilovce Lukáš Dobrý. Na hřišti se začalo více jiskřit. Domácí si byli vědomi toho, že musí vstřelit vyrovnávací gól a začali praktikovat svou nepříjemnou hru do těla.

Hosté se však nenechali nakazit, zbytečně neopláceli, dál se soustředili na hru a to se jim vyplatilo. V čase 21:07 vyhrál v útočném pásmu buly Adam Drdla a Petr Tomášek z první prostřelil vše co mu stálo v cestě – 3:1.

V poslední části domácí ještě více přitvrdili. Křídla jim však přistřihl bek Michal Kordula, který povedenou střelou z mezikruží uzavřel skóre zápasu na 4:1 pro Olomouc.

HBC Slza Třebíč – HBC Olomouc 2010 1:4 (0:1; 1:2; 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Srnec (Jašek, Musil), 19. Dobrý (Jurák, Musil), 22. Tomášek (Drdla), 34. Kordula (Tomášek, Drdla).

Olomouc: M. Doseděl – Horák, Jašek, Jurák, Kordula – Dobrý, Drdla, Musil, Srnec, Šajna, Tomášek

Okomentuj jako první článek "HBC Olomouc postoupil do semifinále"