HFK poslední zápas sezony vyhrál s přehledem

Poslední utkání sezony fotbalisté 1. HFK Olomouc doma vyhráli hladce 4:0. Výhra nad Vlašimí pro Holici zajistila konečné třetí místo.

Utkání se hrálo na hodně promočeném hřišti, což by mohlo dělat hráčům problémy v kombinaci. Opak byl pravdou. Hra a kombinace se obou týmům dařila. Sebevědomějším dojmem ale působili domácí, což v prvním poločase vyústilo ve tři pěkné branky. První branku utkání vsítil hlavou Michal kovář, který si naběhl na přední tyč, kam zahrál roh Tomáš Dadák – 1:0. To běžela 18. minuta. O dvě minuty později přidal další branku utkání Korčián, když byl ve vápně faulován a sám nabídnutou penaltu proměnil – 2:0. Do poločasu ještě přidal třetí branku Rastislav Chmelo. Nejprve ale krásně vystřelil z úhlu Petr Nekuda. Brankář Drápela jeho střelu vyrazil jen ke Chmelovi, který poslal z voleje míč k tyči – 3:0. Jedinou vážnější situaci hostí řešil ve 44. minutě brankář Šrom, když chytil hlavičkový pokus Matějka.

Po změně stran měli holičtí ještě několik velmi dobrých příležitostí ke skórování. Proměnil však pouze jednu, a to v 66. minutě. Na půlící čáře vybojoval Ondřej Bůček míč pro Rastislava Chmela, centrem našel ve vápně Petra Nekudu, který hlavou poslal Hanáky do čtyř brankového vedení. Do konce utkání už holičtí nevsítili další branku a po vysokém vítězství nad Vlašimí rozhodli o konečném pořadí ve Fotbalové národní lize. A protože v konečné tabulce rozhodují vzájemné zápasy, které mají Hanáci se Sokolovem lepší, obsadili třetí příčku za prvním Znojmem a druhou Bohémkou 1905, což je úctyhodný výkon. Za celou sezónu si hráči HFK zaslouží velkou pochvalu.

1.HFK Olomouc – FC Graffin Vlašim 4:0 (3:0)

Branky: 18. Kovář, 20. Korčián (pen.), 29. Chmelo, 66. Nekuda. ŽK: Žondra, Šimko – Putz. Rozhodčí: Orel – Arnošt, Hájek. Diváci: 154.
1.HFK: Šrom – Dadák (52. Štěpánek), Kopecký, Jovanović, Šimko – Chmelo, Korčián (84. Holásek), Hromek, Kovář – Nekuda, Žondra (58. Buček). Trenér: Oldřich Machala.
Vlašim: Drápela – Petrů, Sus, Vebr (46. Křeček), Matějka (60. Jícha), Kucalas, Průcha, Putz, Krmpotič, Jeřábek (76. Janda), Pokorný.Trenér Michal Horňák.

Okomentuj jako první článek "HFK poslední zápas sezony vyhrál s přehledem"