HFK start jara vyšel, má tři body z Opavy

Start jarní části druhé nejvyšší soutěže byl odložen, ale to fotbalisůtm 1. HFK Olomouc vadit nemusí. V 17. kole Fotbalové národní ligy Holice dokázala zvítězit v Opavě.

První šance v utkání si připsali domácí, když útočník Prokeš poslal prudkou přihrávku před bránu. Nabíhající Michal Šrom zamířil z voleje nad bránu. Stejný hráč o dvě minuty později nastřelil z dvaceti metrů tyč branky svého jmenovce Vojtěcha. Domácí tým měl od začátku utkání mírnou převahu, kterou však nedokázal přetavit ve vedoucí branku. Holičtí byli nebezpeční z protiútoků, dobře fungovala take spolupráce s krajními záložníky. Na obou stranách bylo vidět obrovské nasazení, hrálo se ve vysokém tempu. V 26. minutě odcentroval krásně Bednář, ale míč jen těsně minul nabíhajícího Žondru a Biolka. O sedm minut později se ujala Holice vedení, když z prvního doteku poslal Mihailo Jovanović dlouhý míč za obranu, kde svedl souboj Libor Žondra s opavským obráncem a udělal tak místo pro zakončení Bednářovi, který poslal míč přízemní střelou k tyči b- 0:1. Hned z rozehrávky měli opavští velkou příležitost srovnat stav utkání, když hlavičkoval z malého vápna Prokeš, ale brankář Šrom vynikajícím zákrokem podržel svůj tým. Pět minut před koncem prvního poločasu vysunul Šrom na levé straně Prokeše. Ten se uvolnil přes obránce a poslal přihrávku Krčmaříkovi, jehož pokus zblízka brankář Vojtěch Šrom vyrazil na roh. Poté měl velkou příležitost zvýšit stav utkání Libor Žondra. Zpravé strany odcentroval Biolek. Jeho centr tečoval domácí obránce nestastně na hlavu úplně osamoceného Žondry, který však ve vyložené šanci mířil pouze do rukavic brankáře Květoně. V závěru prvního poločasu ještě centroval zleva Bednář, ale Biolek ve skluzu mířil vedle brány.

Druhý poločas už byl z velké míry boj s terénem, ale nasazení a snaha byla na obou stranách velká. Domácí měli ještě několik slibných centrů, ale ani jeden neměl gólový parametr. V samém závěru utkání se domácí ještě pokusili o tlak, ale koncetrovaná obrana našeho týmu jednobodový stav uhlídala a tři body tak putovaly na Hanou.

SFC Opava – 1.HFK Olomouc 0:1 (0:1)
Branky:
33. Bednář. Rozhodčí: Ochotnický – Pilný, Arnošt. ŽK: Kostelný, Sedláček – Šimko, Jovanović, Čep. Diváci: 1624
Opava: Květon – Čarnota (71. Lokša), Kostelný, Štrbák, Potočný – Partyš (76. Sedláček), Binar, Ficek, M. Šrom – Krčmařík (58. Jurečka), Prokeš. Trenér David Vavruška.
1.HFK: Šrom – Čep, Murin, Jovanović, Šimko – Biolek (77. Korčián), Kobylík (90.+3 Nekuda), Kovář, Hromek, Bednář (89. Chmelo) – Žondra. Trenér Oldřich Machala.

Okomentuj jako první článek "HFK start jara vyšel, má tři body z Opavy"